Ana SayfaMucize DualarSüleymancıların Yemek Duası – Kısa

Süleymancıların Yemek Duası – Kısa

Süleymancıların yemek duası ve nasıl okunduğu gibi konular her zaman gündeme gelebilecektir. Ülkemizde ve uluslararası anlamda bir hayli müridi olan bu cemaatin uygulamaları da merak konusu olmaktadır. Aynı şekilde duaları ve yöntemleri de zaman zaman araştırılan hususlar arasına girmektedir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Süleymancılar Yemek Duası Kısa

Süleymancılar Yemek Duası Kısa
Süleymancılar Yemek Duası Kısa

Süleyman Hilmi Tunahan da söz konusu yemek duasından ve tarikattan bahsetmektedir. Başta ABD ve Almanya olmak üzere pek çok ülkede üyeleri olan Süleyman Tarikatı hususunda da açıklamalara yer vermektedir. Genel olarak Kur’an-ı Kerim öğretmek ve Arapça dersleri vermek gibi bir amaçları olduğundan da bahsetmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevgiliyle Arayı Düzeltmek İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz. Ayrıca yemeklere şükretmek ve Allah’a bu nimetler için teşekkür etmek için de özel bir dualarının olduğundan söz etmektedir. İşte şu şekildedir:

 1. Ve
 2. Cealena Müslimin Elhamdü Lillahi
 3. Hamden Kesira Mübareken
 4. Fihi Ğayra Mekfiyyin
 5. Ve La Müveddein Ve
 6. La Müsteğnen
 7. Anhü Rabbena. El-Hamdü
 8. Lillahillezi Et Ameni
 9. Hazat-Taame Ve Razakanihi
 10. Min Ğayri Havlin Vela Kuvvetin

Süleymancıların Yemek Duası

Bu dua son derecede etkili bir konumdadır. Ayrıca duaya bağlı olarak hanede bolluk bereket artışı gibi bir durum ortaya çıkacaktır. Süleyman Hilmi Tunahan da bu konuya açıklık getirerek, her yemekten önce bu duanın okunması gerektiğini net bir biçimde gündeme getirmektedir. Ayrıca bu hususta da herkesin rızıklarının Allah tarafından cömert bir biçimde verilmesi gibi bir konu da gündeme gelecek düzeyde olacaktır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Süleymancıların Yemek Duası şu şekildedir:

Elhamdülillah ( 2 Kere) Elhamdü lillahillezii et`amenaa vesegaanee vecealenee minel müslimiyn. Elhamdü lillehi rabbil alemiyn vessaleeti vesseleemü alaa seyyidinaa Muhammedin ve alaa eelihii ve sahbihii ecmaıyn. Vagfu anne vagfirlenaa verhamnaa ente mevlanaa fensurnaa alel gavmil kefiriyn. ( 3 Kere ) Allahümme salli alaa seyyidinaa Muhammedin biadedi envaaırrızgı velfütüühaat yaa baasıtullezii yebsüturrizga limen yesaau bi gayri hisaab. Übsut aleynaa rizgan veesian min külli cihetin min hazeeini gaybike bigayri minneti mahluug bi mahzi fazlı keramike bigayri hisaab. Yaa ekramel ekramiyn veya erhamerrahimiyn, iftahilbaabe yaa Allah ( 3 Kere )  Yaa Allahu yaa kafii yaa fettaah yaa müfettih fettih bil hayr. Allahümmegfir sahibe hezettaami vel eekiliyn. Allahümmec al devletenaa daaimen evleedenaa aalimen saaliha velaa tüsallit aleynaa zalimen. Allahümme zid velaatengus nıgmeten kesiyraten bihurmetil FATIHA…

Yemek Duası Uzun Süleymancılar

Yemeklere başlamadan önceki süre zarfında bu duayı okuyan her kimse evindeki bereket artacaktır. Ayrıca hayırlı evlat sahibi olmaları konusunda da bu dua son derecede etkili bir halde kalacaktır. İşte Yemek Duası Uzun Süleymancılar şu şekildedir:

 • Ya Allah ya Kafi ya Fettah ya Müfettih! Hayırlı olarak aç ( hayırlı fetihler nasip eyle ) Allah’ım bu yemeğin sahibi ve yiyenleri mağfiret buyur. Allah’ım onların devletlerini daim, evlatlarını alim, Salih eyle.

Son olarak Süleymancıların yemek duası yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın