Ana SayfaOkuyanlarYa Nur Ya Şekûr Okuyanlar – Fazileti Nedir?

Ya Nur Ya Şekûr Okuyanlar – Fazileti Nedir?

Ya Nur Ya Şekûr okuyanlar bu esmanın faziletlerinin hayatına yansıdığını mutlak suretle göreceklerdir. Ayrıca Ya Nur Ya Şekûr ile beraber tüm sorunları giderilecek ve aradıkları gibi bir yaşantı içerisine gireceklerdir. Düzenli olarak Ya Nur Ya Şekûr esmasını zikreden kişilerin manen güçlenmesi gibi bir konu da açığa çıkacaktır. Bununla beraber ne denli etkili bir zikir olduğu da gündeme gelen konular arasında yer alacaktır. Bariz bir biçimde bu esmanın nasıl işlediğini görmek ve hayata yansıdığını fark etmek herkesi memnun edecektir. En uygun yaşam biçimini benimseyecek olan kişilerin de aradıklarını bulmalarında Ya Nur Ya Şekûr esması önemli bir haldedir. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Ya Nur Ya Şekûr Okuyanlar 🤲

Bu dua okunarak manevi aydınlanmaya yönelik niyetlerde bulunulabilmektedir. Aynı zamanda sıkıntılı durumlarda iç huzuru sağlamak adına da okunabiliyor. Duanın kabul olması için samimi bir şekilde yapılması önemlidir. İşte Ya Nur Ya Şekûr Okuyanlar:

 1. Ya Nur Ya Şekur okuyanlar, manevi yönden kendilerini daha aydınlanmış hissediyorlar ve Allah’ın nurunu hayatlarına yansıtmak için çaba gösteriyorlar.
 2. Bazı insanlar sıkıntılı durumlarda “Ya Nur Ya Şekur” duasına sarılıyor ve bu dualar sayesinde iç huzuru bulduklarını ifade ediyorlar.
 3. Dua etmek, birçok kişi için zorlayıcı olabilir ancak “Ya Nur Ya Şekur” gibi basit dualar, insanların kolayca uygulayabileceği bir dua şeklidir ve duaya düzenli olarak devam edildiğinde farklı sonuçlara ulaşmak mümkündür.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ya Habir Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ya Nur Ya Şekûr Esmasının Manası 🙏

Allah’ın tüm isimlerinin ne anlama geldiği genel olarak merak edilen konular arasındadır. Aynı biçimde Ya Nur Ya Şekûr esmasının manası da araştırılan konular arasındadır. Bununla beraber ne gibi bir mana içerdiği de gündeme gelecektir. Ya Nur Ya Şekûr esmasının anlamı şu şekilde ifade edilmektedir.

Bütün alemleri nuru ile nurlandıran, istediği gönüllere nur yağdıran, bütün varlıklara akıl, iz’an (itaat, dinleme, yürek keskinliği, inanç, anlayış, kavrayış), idrak (anlayış, akıl erdirme, yetişme, erişme, olgunlaşma, çağını bulma) veren, gönüllere hidayet (yol gösterme, doğru yola girme) ışığını yakan demektir. Açığa çıkaran; idrak ettiren; kendisiyle irşad olunan.

Ya Nur Ya Şekûr, bu anlamıyla Allah’ın sıfatları hakkında bilgi verecektir. Ayrıca kişilerin bu zikri çekerken anlamı hakkında fikir sahibi olması da son derecede önemli olan konular arasında kalacaktır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ya Nur Ya Şekûr Fazileti

Ya Nur Ya Şekûr Fazileti
Ya Nur Ya Şekûr Fazileti

Öncelikle Ya Nur Ya Şekûr Fazileti ve faydaları noktasında da her zaman öne çıkmaktadır. Ayrıca nasıl ve ne kadar okunacağı da farklı faziletlere ve faydalara gebe olacak olan bir durum olarak gelişecek düzeydedir. Herkesin bu farkındalığa ulaşması konusunda da ne denli önemli bir husus olduğu da açığa çıkacaktır. Hayatında farklı farklı sorunları olan kişilerin mutlak suretle ne gibi faziletlere sahip olduğunu bilmelerinde yarar vardır.

 • 5 vakit namazdan sonra 256 kez bu zikri çekecek olanların imanı kuvvetlenecek, herkes tarafından sevilecek ve yüzünde nur oluşacaktır.
 • Nur Suresi 35 ayeti 7 kez okuduktan sonra bu esmayı 100 kez tekrar edenlerin gönlü ilahi nurla dolacaktır.
 • 5 vakit namaz sonrasında 256 kez bu esmayı okuyan kişilerin sonrasında da Nur Suresi 34 ayeti okumalarıyla beraber zihni açılacak ve hafızası daha da güçlü olacaktır.
 • Hasta kişilere şifa olması adına bu esma 256 kez tekrar edilerek fayda sağlaması durumu ortaya çıkacaktır.
 • Ya Nur Ya Şekûr esmalarını her gün 256 kez zikredenlerin kalbi imanla dolacaktır. Ayrıca bu kişiler doğru yolu bulacaktır.
 • Her gün 256 kez Ya Nur Ya Şekûr okumaya devam edecek olan kişilerin anlamı olmayan sıkıntılardan, kuruntulardan ve kederlerden kurtularak son derecede mutlu olacaklardır.
 • Ya Nur Ya Şekûr esmasını sürekli olarak okuyanların pozitif enerjisi yükselecek ve halk arasında sevilen biri olacaktır.
 • Herkes tarafından sevilmek ve manasız gamdan uzaklaşmak isteyenler için Ya Nur Ya Şekûr esmasını sürekli olarak tekrar etmek yeterlidir.
 • Ya Nur Ya Şekûr esmasını yazarak üzerinde taşıyan kişilerin kalbi Nurla dolacaktır. Ayrıca her mecliste sözü geçecek ve herkesin takdirle bahsettiği bir kişi olacaktır.
 • Ya Nur Ya Şekûr esmasını 5 vakit namazdan sonra 256 kez ve hemen ardından da 16 kez Nur Suresi okuyanlar her bir detayı ayrıntılarıyla görmeye başlayacaklardır.

Ya Nur Fazileti Ve Sırları

Bu ismin faziletleri arasında manevi aydınlanma, ruhani yönlendirme ve kalp gözünün açılması gibi hususlar yer alır. Bu nedenle, “Ya Nur” isminin okunması insanların hem dünya hem de ahiret hayatlarına olumlu katkılar sağlayabiliyor. Ya Nur Fazileti Ve Sırları bu şekilde yorumlanabilmektedir.

Ayrıca, Ya Nur Ya Şekûr Okuyanlar ile alakalı sıkça sorulan soruları da sizler için hazırladık.

Ya Nur Ya Şekûr Okuyanlar yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın