Ana SayfaOkuyanlarTarık Suresi Okuyanların Yorumları – Tarık Suresinin Mucizeleri

Tarık Suresi Okuyanların Yorumları – Tarık Suresinin Mucizeleri

Tarık suresi okuyanların yorumları ve Tarık Suresinin Mucizeleri internetin her alanında yayılmaya devam ediyor. Bu yorumlar Allah-u Teala’ya inanan kimselerin çeşitli faziletlere kavuşmalarıyla şekilleniyor. Bu dua genel manada sizi huzura kavuştururken aynı zamanda çeşitli faziletleri sayesinde de sizlere güzel şeyler sunmaktadır. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Tarık Suresi Okuyanların Yorumları

Öncelikle bu surenin pek çok faydası ve fazileti bulunmaktadır. Kendinizi korumak muhafaza etmek, sevdiğinize kavuşmak ve çeşitli manevi ve maddi problemler için tercih edilmektedir. Bunun yanında Tarık Suresi Okuyanların Yorumları arasında da deneyimlemiş kişilerin görüşleri oldukça pozitif ve kıymetlidir. Tarık suresini okuyan kimseler aşağıdaki gibi yorumlar yapmaktadır:

 • “Tarık suresinden sonra hayatım baştan aşağı değişti. Tüm dileklerim Allah-u Teala’nın izniyle gerçek oldu ve ailecek derin bir nefes alabildik. Bu hayattaki en büyük isteğim borçlarımı kapamak ve huzurlu yaşamaktı. Allah-u Teala bana bunu nasip eyledi.”
 • “Tarık suresini bir tanıdığımdan duymuştum. Kendisi çeşitli faziletler yaşayıp hayatının düzene girdiğinden bahsetmişti. İlk başta inanmamış olsam da artık bir çıkmazın içindeydim ve denemek istedim. Sonrasında her şeyin gerçekten öyle olduğunu fark ettim.”
 • “Tarık suresini okuyarak Allah’ımdan hayırlı bir kısmet diledim. Bunun için sureyi her gün 21 defa okumam gerektiğini öğrendim. Ben de bir süre boyunca her gün 21 defa Tarık suresi okumaya başladım. En sonunda Yüce Allah’ım bana hayırlı bir kısmet nasip etti. Uzun yıllardır mutlu bir evliliğim var ve herkese Tarık suresini önermeye başladım.”
 • “Tarık suresinin bu kadar etkili olacağını düşünmezdim. Günde 3 kere okumaya başladıktan sonra evin içindeki kavga ve stres azalmaya başladı. Yüce Allah mutlu bir aile yaşamı nasip etti.”

Ayrıca Takıntılı Çocuğa Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Kısmet İçin Tarık Suresi

Tarık suresi, her konu için okunabilir. Yeter ki okuyan kimse istediği şeyi kalpten istesin. Bunun yanı sıra 21 kere kısmet için Tarık suresi okuyan çok sayıda kişi vardır. Bu kişilerin göğsünün iman dolu olması ve tam bir Allah-u Teala imanı gerekmektedir. Böylece Yüce Allah’ın karşısına Tarık duası ile çıktıklarında Allah onları geri çevirmez. Tarık duası sayesinde birçok inançlı kimsenin hayırlı bir eş ve mutlu bir evliliğe sahip olduğu bilinmektedir. Ayrıca Tarık suresini her gün üç defa okuyan kişiler bu mucizeye nail olmaktadır. Bunun yanında Tarık suresi, aşağıdaki gibi okunmalıdır:

Bismillahirrahmanirrahim. Ve ma edrake mettariku. Ennecmüssakıbü. İn küllü nefsin lemma ‘aleyha hafizun. Felyenzuril’insanü mimme hulika. Hülika min main dafikın. Yahrücü min beynissulbi vetteraibi. İnnehu ‘ala rec’ıhı lekadirün. Yevme tüblesserairü. Fema lehu min kuvvetin ve la nasırin. Vessemai zatirecc’ı. Vel’ardı zatissad’ı. İnnehu likavlün faslün. Ve ma hüve bilhezli. İnnehüm yekiydune keyden. Ve ekiydü keyden. Femehhililkafiriyne emihihüm rüveyden.

Tarık Suresi Arapça Okunuşu (21 kez)

Ayrıca 41 Ettehiyyatü Duası Fazileti yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tarık Suresinin Mucizeleri

Tarık Suresinin Mucizeleri
Tarık Suresinin Mucizeleri

Öncelikle Tarık suresi de diğer sureler gibi çeşitli mucizeler barındırmaktadır. Bu mucizeler sayesinde inançlı kimselerin hayatı baştan aşağı değişebilir. Tarık suresi mucizeleri hakkında uzun yıllardır pek çok kişinin kafasına soru işareti vardır. Aslında Tarık suresi ve diğer tüm sureler Allah-u Teala’ya inancı pekiştirmek ve ibadeti sağlamak için yapılmaktadır. Allah da kullarının sesini duyan ve çağrılarına yanıt veren olduğu için bazı mucizeler yaşanabilmektedir. Bu mucizeler, Allah-u Teala tarafından duaları kabul eden kişiler tarafından anlatılmaktadır.

 • Tarık suresini her cuma günü öğle namazının ardından üç kez okuyan kişilerin tüm dilekleri Allah-u Teala’nın da izniyle kabul edilmektedir.
 • Her kim Tarık suresini vakit namazlarından sonra okursa Allah-u Teala gökteki yıldızların sayısı kadar o kimsenin sevap hanesine on hasene eklemektedir.
 • Tarık suresinin en yaygın rastlanan mucizesi ise 21 kez okunması durumunda hayırlı bir kısmetin nasip olmasıdır. Allah-u Teala, evlenmek isteyen fakat karşısına bir türlü hayırlı kısmet çıkmamış olan kullarını birleştirir.
 • Cinlerin şerrinden korunmak ve Allah-u Teala’ya bağlılığı kuvvetlendirmek için her gün üç kez Tarık suresi okunmalıdır.
 • Herhangi bir hastalık nedeniyle ilaç içilmişse Tarık suresi okunarak ilacın en hızlı şekilde tesir etmesi sağlanmaktadır.

Tarık Suresi Fazileti ve Sırları

Genelde güzel bir hayat arkadaşı bulmak ve hayırlı bir evlilik yapmak için edilen dualar arasındadır. Özellikle de Tarık Suresi Fazileti ve Sırları ülkemizde yaygın olarak bilindiğinden ötürü de sıklıkla okunmaktadır. Şimdi sizlere Tarık Suresinin çeşitli faydaları ve nimetlerinden bahsedeceğiz. daha önce deneyimlemiş kişilerden teyitli bilgilerdir.

 • Eğer hayırlı ise Allah, bu dua ile sevdiğinize sizi kavuşturur. Ve aradığınız kişiyi bulabilirsiniz.
 • İçiniz huzurla ve imanla dolar.
 • Arzu ettiğiniz çeşitli maddi ve manevi istekler gerçekleşir.

Tarık Suresi Ne İçin Okunur?

Genelde evlenmek isteyen ve kısmet arayan kişilerin tercih ettiği bir duadır. Bunun yanında farklı istekler için de okunmaktadır. Geçtiğimiz zaman diliminde birçok insan bunu denemiştir. Ve de Tarık Suresi Okuyanların Yorumları da göz önünde bulundurulduğunda birçok güzel ve hayırlı şeyler yaşanmıştır.

Tarık Suresi 7 Kere Okunmalı

Bazı duaların usulleri bulunmaktadır. Tarık Suresi 7 Kere Okunmalı gibi çeşitli bilgileri de duymaktayız. Bunun sebebine gelecek olursak da her şeyin belirli bir düzeni vardır. Dua etmeninde çeşitli usulleri bulunmaktadır. Ettiğiniz duaların sayıları belirli anlamlar ifade etmektedir. Bu sebeple sizler de Tarık Suresini 7 kez okumalısınız.

Ayrıca Tarık Suresi Fazileti ve Sırları konusu ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Tarık Suresinin Mucizeleri yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Son olarak da Tarık Suresi Okuyanların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın