Ana SayfaMucize DualarYa Bedias Semaveti Vel Ard Fazileti – Okuyanların Yorumları

Ya Bedias Semaveti Vel Ard Fazileti – Okuyanların Yorumları

Ya Bedias Semaveti Vel Ard Fazileti ile inançlı kimseler arasında son derece yaygın bir deyiştir. Öncelikle “Ya Bedias Semavati Vel Ard” ifadesi Arapça kökenli bir ifadedir ve “Ey göklerin ve yerin yaratıcısı” anlamına gelir. Bu ifade, Allah’ın yaratıcı gücünü ve kudretini anmak, O’na yönelmek ve O’nu överken kullanılan bir ifadedir. Bunun yanında farklı duaların fazileti ile alakalı bilgiler için bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Ya Bediassemavati Vel Ard Ya Zel Celali Vel İkram Anlamı Nedir?

Ya Bediassemavati Vel Ard Ya Zel Celali Vel İkram Anlamı Nedir?
Ya Bediassemavati Vel Ard Ya Zel Celali Vel İkram Anlamı Nedir?

Öncelikle Ya bediassemavati vel ard ya zel celali vel ikram anlamı nedir diye merak eden kişiler için yanıt oldukça basittir. Özellikle son dönemde sosyal medyada en çok aratılan konular arasında genellikle Aziz Allah’a şükretmek ve faziletlerle karşılaşmak için okunan zikirler yer alıyor. Bu zikirlerin ne anlama geldiği ve ne için okunduğu sıkça merak ediliyor. Ya bediassemavati vel ard ya zel celali vel ikram zikrinin anlamı aşağıdaki gibidir:

 • Ya semâvat ve arzın misalsiz ve örneksiz yaratıcısı, yüceltilmeye ve saygıya layık olan sensin.

Ya Bedias Semaveti Vel Ard Fazileti

Her kim gün içerisinde 70 defa ya bedias semavati vel ard fazileti okursa Yüce Allah o kişinin hafızasının ve zekasının artmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra yine aynı şekilde inançlı kimselerin önemli sınav ya da sunum öncesinde okuduğu bilinmektedir. Allah-u Teala’ya el açarak okuyan kişiler aslında istemedikleri zararlı alışkanlıklarından da kolayca kurtulabilir. Ya Bedias Semaveti Vel Ard Fazileti bu şekildedir. Bu zikrin ardından her gün aşağıdaki duayı da okuyarak faziletlerle daha kısa sürede karşılaşmak mümkündür:

 • İzâş şemsu kuvvirat. Ve izân nucûmunkederat. Ve izâl cibâlu suyyirat. Ve izâl ışâru uttılet. Ve izâl vuhûşu huşirat. Ve izâl bihâru succirat. Ve izân nufûsu zuvvicet. Ve izâl mev’ûdetu suilet. Bi eyyi zenbin kutilet. Ve izâs suhufu nuşirat. Ve izâs semâu kuşitat. Ve izâl cahîmu su’ırat. Ve izâl cennetu uzlifet. Alimet nefsun mâ ahdarat. Fe lâ uksimu bil hunnes. El cevâril kunnes. Vel leyli izâ as’as. Ves subhı izâ teneffes. İnnehu le kavlu resûlin kerimin.

Ya Semavati Vel Ard Ne Demek?

Ya semavati vel ard ne demek diye merak edenler için yanıt son derece kolaydır. Ayrıca Ya semavati vel ard aslında göklerde ve yerlerde anlamına gelmektedir. Yani bu ifade göklerin ve yerlerin tek bir yaratıcısı olduğunu ve O’nun da Allah-u Teala olduğunu ifade etmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 40 Gün Teheccüd Namazı Kılmanın Fazileti yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ya Bedias Semavati Vel Ard Okuyanların Yorumları

“Ya Bedias Semavati Vel Ard” ifadesi, İslam inancında Allah’ın yaratıcı gücünü ve kudretini anlatan bir ifadedir. Bu ifadeyi okuyanların yorumları ve tecrübeleri farklılık gösterebilir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 70 Bin İhlas Okumanın Fazileti yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Ya Bedias Semavati Vel Ard Okuyanların Yorumları şu şekildedir:

 • Duayı 55 kere okudum ve her türlü duam kabul oldu. Çok şükür.
 • Kesinlikle herkese tavsiye ederim. Çok etkili bir dua.
 • Hasta olduğum zaman okumuştum. Şuanda hastaneden taburcu oluyorum.

Ya Bedias Semavati Vel Ard Ne İçin Okunur?

Ya bedias semavati vel ard ne için okunur diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artış göstermeye ve merak ettirmeye de devam ediyor. Allah’a inanan ve yalnızca O’na sığınan kimseler her gün ya bedias semavati el ard okumalıdır. Neden okunması gerektiğiyle ilgili sorular ise her geçen gün sosyal medyada daha sık sorulmaya başlamıştır. Bu nedenler arasında en önemlileri ve dikkat çekenleri şöyle:

 • Yüce Allah bu kişilere sonsuz rızık kapısı ve bolluk vermektedir. Böylece Allah’a el açan ve kudret sahibi Allah-u Teala’ya dua eden kimseler bir daha yokluk çekmez.
 • Bu zikir sonrasında uyuyan ve sabah namazına kalkan kimseler eğer işsizlerse en kısa sürede hayırlı ve yüksek maaşlı bir işe girmeleri mümkün olur. Yüce Allah bu kimselere hayırlı bir işle mükafatını verir.
 • Bir şeyi çok isteyen, ibadetlerini düzenli olarak yerine getiren ve temiz kalpli bir Müslüman tarafından okunuyorsa Allah-u Teala o istediği şeyi gerçekleştirir.
 • Her kim ettiği bir duayı ya bedias semavati vel ard şeklinde sonlandırmayı tercih etmişse okuduğu dua kabul olur.
 • Gün içerisinde bu esmayı zikretmeye devam eden kimseler Allah-u Teala’nın da izniyle hayırlı birer çocuk sahibi olmaktadır.
 • Bu esmayı çeken kimseler işlerinde ve yaşamlarında hep iyi kişilerle karşılaşırlar.

Son olarak Ya bedias semavati vel ard fazileti yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın