Ana SayfaOkuyanlarYa Kabid Okuyanların Yorumları – Zayıfladım!

Ya Kabid Okuyanların Yorumları – Zayıfladım!

Ya Kabid okuyanların yorumları internetin en çok merak edilen konu başlıkları arasında bulunmaya devam etmektedir. Yüce Allah’ın tüm ayeti kerimelerinde olan mükafatlar yine O’nun esmalarında da vardır. Bu sebeple Ya Kabid okumak inançlı kimseler için çeşitli mükafatların elde edilmesini sağlar. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Ya Kabid Esması Ne İçin Okunur?

Ya Kabid Esması Ne İçin Okunur
Ya Kabid Esması Ne İçin Okunur

Özellikle Ya Kabid, Allah’ın önemli isimlerinden olup “Sınırlandıran”, “Daraltan” anlamlarına gelmektedir. Bu ismin zikredilmesiyle kişinin sıkıntılı ve dar zamanlarında rahatlaması amaçlanmaktadır. Ya Kabid okuyanların yorumları incelendiğinde bu esma, insanların iç dünyasındaki sınırları kaldırmak ve ferahlama sağlamak için okunur.

يَا قَابِضُ

Ya Kâbid

Ya Kabid Okuyanların Yorumları

Bu minvalde her gün zikreden kimselerin Ya Kabid Okuyanların Yorumları aşağıdaki gibidir:

  • Allah’a hamd olsun ki bu esmayı okuduğum günden beri hayatım baştan aşağı değişti. Geçmişte yaşadığım yoksul ve fakir hayattan Yüce Allah’a el açmam ve dua etmem sayesinde kurtuldum. Borçlarımın tümünü ödeyebildiğim bu süreci Ya Kabid esmasına borçluyum.
  • Ya Kabid okumaya başlama kararımı arkadaşlarımın tavsiyesiyle aldım. Allah’ıma şükürler olsun ki bu esmayı öğrenmişim. Eşimle evde özellikle evlendikten sonra büyük sıkıntılar yaşamaya başlamıştık. En sonunda tüm sıkıntılarımızın zamanla çözüldüğünü gördük.
  • Ya Kabid esması sayesinde Allah bana rızık ve bolluğunu nasip eyledi. Çocuklarıma alacak bir ekmek dahi bulamadığımız günlerde şimdi bolluk içerisinde yaşamımızı sürdürüyoruz. Bizimle aynı durumda olan tüm inançlı kardeşlerime Ya Kabid esmasını öneriyorum.

Ayrıca 1000 Ya Cami Ya Vedud Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

El Kabid Kaç Kere Okunmalı?

El Kabid kaç kere okunmalı sorusunun yanıtı oldukça basittir. Yüce Allah’a el açmak suretiyle yine O’na el açarak El Kabid esmasını okuyabilirsiniz. Bu esmanın zikir sayısı 903’tür. İnançlı kimseler eğer 24 saat içerisinde 903 kez El Kabid esmasını okurlarsa Yüce Allah bu kişinin tüm dualarına âmin demesi için binlerce meleği görevlendirir. Bu meleğin görevi yalnızca kişinin dualarına âmin demektir. Fakat tüm bu faziletlerle karşılaşabilmek için kişinin yalnızca El Kabid esması okuması yeterli olmayacaktır. Öncelikle kalbinin temiz olması ve ibadetlerine bağlı olması yine aynı şekilde İslam alimleri tarafından ifade edilen durumlardan birisidir.

Ya Kabid Esması Zayıflayanlar

Ya Kabid esması, sadece manevi olarak daralmış veya sıkıntılı olan insanlar için değil, aynı zamanda fiziksel anlamda kilo vermek isteyenler için de okunur.

Bunun dışında Ya Kabid zikredildiğinde kişinin iştahının azalması ve vücudundaki yağların erimesine yardımcı olmaktadır.

Ayrıca 333 Kulillahümme Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ya Kabid İsminin Anlamı Nedir?

Özellikle Ya Kabid isminin anlamı nedir diye merak eden inançlı kimselerin sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Aziz Allah’ın 99 ismiyle ilgili yapılan araştırmalar sonucunda bu isimler her gün sosyal medyada popülaritesini arttırıyor. Allah’ın Ya Kabid ismi dilediği an dilediği kişinin rızkını kesen ve o kişiyi muhtaç eden anlamını taşır.

Burada ifade edilmek istenen şey hiçbir zaman kibirli olunmaması gerektiği ve paraya güvenilmemesi gerektiğidir. Zira Allah-u Teala’nın da izniyle birlikte bu mükafatların tamamını yaşamak mümkündür. Bunun için esmayı zikrettikten sonra yapılması gereken şey aşağıdaki duayı da 3 kez okumaktır:

  • El hamdulillâhillezî enzele alâ abdihil kitâbe ve lem yec’al lehu ıvecâ. Kayyimen li yunzira be’sen şedîden min ledunhu ve yubeşşirel mu’minînellezîne ya’melûnes sâlihâti enne lehum ecren hasenâ. Mâ lehum bihî min ilmin ve lâ li âbâihim, keburet kelimeten tahrucu min efvâhihim, in yekûlûne illâ kezibâ. Fe lealleke bâhiun nefseke alâ âsârihim in lem yu’minû bi hâzâl hadîsi esefâ. İnnâ cealnâ mâ alâl ardı zîneten lehâ li nebluvehum eyyuhum ahsenu amelâ.

Ya Kabid Fazileti ve Sırları

Ya Kabid fazileti ve sırları internetin en çok araştırılan konu başlıkları arasında yer almaya devam etmektedir. İnançlı kimseler Ya Kabid esmasını zikrederek pek çok fazilet ve sırlarla karşılaşabilmektedir. Bu esmanın bilinen faziletleri aşağıdaki gibidir:

  • Bu esmayı her gün 600 kez zikreden inançlı kimseler zalimlerin zulmünden kurtulmakla mükafatlandırılır. Bu durum aynı şekilde haksızlıklar için de geçerlidir.
  • Her gün 900 kez Ya Kabid esmasını zikreden kişiler iş hayatındaki tüm sıkıntılarından kurtularak kalbinin temizlenmesi ve arınması sağlanmaktadır.

Ayrıca Ya Semken Ya Ehken Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sonuç

Sonuç olarak, Ya Kabid Okuyanların Yorumları hakkında bilgiler verdik. Okuyan kişilerin hayatlarının değiştiğini ve evlerinde huzur bulduklarını söylemişlerdir.

Yasin ve Mübin Duası Okuyanlar ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Döngel Yasin Nasıl Okunur yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

7 Mübinli Yasin Okuyanlar yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

OkunacakDualar.net

OkunacakDualar.net, Mucize Dualar Okuyanlar ve Yaşayanlar hakkında bilgiler veren duaların anlamı ve fazileti hakkında açıklamalar sunan bir blog sitesidir.
Yorum yapın