Ana SayfaOkuyanlarYa Vedud Ya Mukaddim Okuyanlar

Ya Vedud Ya Mukaddim Okuyanlar

Ya Vedud Ya Mukaddim okuyanlar mutlak suretle istediklerine kavuşacaklardır. Ancak bu esmaları zikredenlerin nimetlerinden faydalanmaları ve amaçlarına ulaşmaları da söz konusudur.

Bununla beraber esmayla birlikte manevi açıdan güçlenecekler ve daha da refah bir hayata sahip olacaklardır. Huzursuzluklarının son bulması konusunda da Ya Vedud Ya Mukaddim esmalarını zikretmek oldukça önemli bir detay olacaktır. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Ya Mukaddim Ya Vedud Ne İçin Okunur?

Ya Mukaddim Ya Vedud esması, Allah’ın insanlara olan lütfu ve keremi için okunan dualardan biridir. Bu isimlerin anlamı “öne çıkaran” ve “sevgiyle yaklaşan” demektir.

Bu dua, kişinin istediği konuda öncelik sahibi olmak veya sevdiği birisine yakın olmak gibi taleplerde bulunmak için kullanılabilir. Ayrıca bu dua, sıkıntılı durumlarda huzur ve güven sağlamak adına da okunabilir.

İşte bazı durumlarda Ya Mukaddim Ya Vedud esması okunabilir:

 1. Önemli bir işe başlamadan önce daha önceden planlanmış konularda öncelik sahibi olma niyetiyle
 2. Sevdiğiniz kişiye yakın hissetmek için
 3. Sıkıntılı durumlarda huzur ve güven sağlama amacıyla

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ya Kabid Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Okunacak Dualar

Ya Vedud Ya Mukaddim Fazileti

Ya Vedud Ya Mukaddim isimleri, Allah’ın 99 ismi arasında yer almaktadır. Her biri farklı anlamlara sahip olan bu isimlerin faziletleri de ayrı ayrı değerlendirilir.

İşte Ya Vedud Ya Mukaddim esmalarının bazı faziletleri:

 1. Ya Mukaddim esması, kişinin istediği konuda öncelik sahibi olmasına yardımcı olduğu düşünülmektedir.
 2. Ya Vedud esması ise sevgi ve merhametle yaklaşma anlamına gelmektedir. Bu nedenle bu ismin okunması kişiye huzur ve güven sağlama amacını taşır.
 3. İki ismin birlikte okunması durumunda ise, hem öncelikli konulara odaklanmayı kolaylaştırabilecek hem de sevdiğiniz insanlarla daha sıcak ilişkiler kurmanız için destekleyici bir etkiye sahip olabileceği düşünülür.
 4. Ayrıca bu duaların herhangi bir saat veya günü yoktur, dilediğiniz zaman okuyabilirsiniz.

7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları hakkında bilgileri sizler için listeledik.

Okunacak Dualar

1000 Ya Vedud Ya Mukaddim

1000 Ya Vedud Ya Mukaddim
1000 Ya Vedud Ya Mukaddim

Özellikle sevgili sorunları için de okunan Ya Vedud Ya Mukaddim 1000 defa okumak suretiyle. Sizi sevdiğinize yakınlaştırır. Herhangi bir ayrılık sorunlarına deva olur.

Özellikle tüm kalbinizle hissederek ve niyetinizi güzel yaparak okunursa fazileti oldukça artmaktadır.

Ya Vedud Ya Mukaddim Okuyanlar

İşte Ya Vedud Ya Mukaddim esmasını okuyan kişilerin yaşadıkları:

 1. Emine – “Ya Vedud Ya Mukaddim esmasını her sabah okuduğumda kendimi daha huzurlu hissediyorum.”
 2. Mustafa – “Bu dua sayesinde sevdiğim kişiyle olan ilişkimde daha samimi ve yakın bir bağ kurmaya başladım.”
 3. Aylin – “Ya Mukaddim’i iş görüşmelerinden önce okuduğumda, görüşme sürecinde bana öncelik verildiği hissine kapılıyorum.”
 4. Hasan – “Dua etmenin gücünü hep duyardım ama yaşımda ilk defa çok kritik bir durumdayken bu duadan yardım aldığımı açıkça söyleyebilirim.”

Unutmayın ki Ya Vedud Ya Mukaddim okuyanlar belirtmiştir ki etkisi kişiden kişiye değişebilir ve kesin sonuçlar garanti edilemez ancak dua etmenin manevi rahatlama sağlamasının yanında hayat kalitesini arttırabileceği düşünülür.

Ya Vedud Duası

Allah’ın 99 esmasından bir tanesi olan Ya Vedud duası konusunda farklı faydaları görmek her zaman için mevcuttur. Yaratılanların her zaman bir sevgi taşıyacağından bahsedilmekle beraber birbirlerine alışacağını da belirtmektedir. Bu açıdan Ya Vedud duası son derecede kutsal olarak ifade edilmektedir. Ayrıca Ya Vedud duası şu şekilde belirtilmektedir.

 • “Yeryüzünde yaşayan ve dünyamızı aydınlatarak içinde bulunduğumuz stresli hayatı yaşanır kılan bütün nesillerin hatırı ile sana müracaat ediyor ve kutlu kullarının sevgili hediyeleri ile ruhumu sana arz ediyorum Allah’ım. Okyanusları, denizleri ve gezegenleri yaratan. Her bir yıldıza varıncaya kadar yine yeryüzünde ışıltılı bir şekilde, parlak bir biçimde rahmetini yansıtan çiçeklerden tut bize tatlı nimetler bağışlayan hayvanlara kadar her türlü varlığı bizim emrinize amade kılan, bizim ziynetler içerisinde kalmamızı sağlayan şüphesiz ki sadece sensin.”
 • “Bu nedenle aklı başında olan hiçbir kul, senden başka hiçbir varlığa müracaat etme ihtiyacı hissetmez. Ve yine bu nedenle senin varlığın ile tatmin olur ruhlar. Başka varlıkların sığınağına ve yuvasına yönelme düşüncesini aklının ucundan bile geçirmez. Çünkü sen, kuluna kafisin ve sen varken başka varlıklara yönelmek tamamen manasız ve boştur. Varlığının kıymetinin farkında olan sevgili kullarının ruhunda yeşerttiğin ve uyandırdığın aydınlık iklimi benim ruhuma da yansıt ve bu vesile ile bana duasını kabul eyleme şerefini bağışla Allah’ım, amin.”

Ya Vedud Ya Mukaddim okuyanlar öncelikli olarak niyeti belirtmek ve sonrasında da içtenlikle okumaya başlamak önemlidir. Genel olarak hangi amaçla okunduğunda da bu hedefe ulaşmayı doğrudan kolaylaştıracaktır.

Ya Vedud Duası Ne İçin Okunur?

Ya Vedud duası ne için okunur konusunda amaçları bilmek de önemlidir. Genel olarak bu duanın aşk ve sevda için okunabileceği belirtilmiştir. Ancak bu durum doğru bilinen yanlışlar arasındadır. Ancak Ya Vedud duası, kişilerin tüm amaç ve niyetleri için okumaya yönelecekleri bir dua olarak adlandırılmaktadır. Bu duanın nimetlerinden herkes son derecede etkili bir biçimde faydalanacaktır.

Ya Vedud Esması Kaç Kez Okunduğunda Neye Yarar?

Kişilerin bildiği üzere duaların yararları okunduğu sayıya göre değişiklik gösteriyor. Aynı tip durumlar Ya Vedud duası için de kabul görüyor. Ya Vedud esması kaç kez okunduğunda neye yarar gibi bir konu da genel olarak ortaya çıkıyor. Bu hususta kişilerin amaçlarına uygun olan Allah’tan yardım istemelerinde bir hayli yeterli konumda kalıyor.

 • Ya Vedud esmasının 77 kez okunması halinde maddi sorunlar son bulacaktır. Ayrıca hastalıklardan kurtulacak olanlar için de etkilidir.
 • Ya Vedud esması 33 kez iyi bir niyetle okunduğunda borçlar son bulacaktır. Ayrıca kişilerin refah içerisinde yaşaması açısından önemlidir.
 • Esmayı 99 kez okuyan kişilerin toplumda saygı görmelerini sağlar. Bunun dışında sevmeleri son derecede gündeme gelen bir husustur.
 • Ya Vedud esması 21 kez okunduğunda da okuyan kişinin aile yaşantısı ve diğer sosyal ilişkileri olması gerektiği gibi gelişecektir. Ayrıca bu kişiler insanların gözdesi haline gelecektir.

Ya Vedud esmasını düzenli olarak okumanın farklı farklı avantajları olacaktır. Ayrıca Ya Vedud esmasını sürekli olarak tekrar etmek manevi olarak güçlenmeyi destekleyecektir.

Sonuç

Sonuç olarak, Ya Vedud Ya Mukaddim esmasını okuyanlar, bu duaların kendilerine huzur ve güven sağladığını ifade etmektedirler. Bazı kişiler, özellikle iş görüşmeleri veya önemli kararlar almadan önce bu esmayı okumanın kendilerini daha öncelikli hissettirdiğini belirtmiştir. 

Ya Vedud Ya Mukaddim Fazileti ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

1000 Ya Vedud Ya Mukaddim yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Ya Vedud Ya Mukaddim Okuyanlar yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

OkunacakDualar.net

OkunacakDualar.net, Mucize Dualar Okuyanlar ve Yaşayanlar hakkında bilgiler veren duaların anlamı ve fazileti hakkında açıklamalar sunan bir blog sitesidir.
Yorum yapın