Ana SayfaOkuyanlarYatarken Şehidallahu Okumak – Fazileti

Yatarken Şehidallahu Okumak – Fazileti

Yatarken Şehidallahu okumak son dönemde inançlı kimseler tarafından sıkça merak edilen bir konudur. Yatmadan önce dua okumak genellikle çeşitli mucize ve fazilet beklentileri sonucunda yapılan bir eylemdir. Allah-u Teala’nın her ayeti kerimesinde mucizelerin olduğu da bilinmektedir. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Şehid Allahu Suresi Nasıl Okunur?🤲

Şehid Allahu Suresi Nasıl Okunur?
Şehid Allahu Suresi Nasıl Okunur?

Sık sık merak edilen Şehid” Allahu Suresi, Kuran-ı Kerim’de yer alan bir suredir. Bu surenin adı, “Şehid” kelimesinin geçtiği ayette geçen kelime anlamından kaynaklanmıştır.

Bu sure, Allah’ın yardımı ve kudreti hakkında insanları uyarmak amacıyla indirilmiştir. Sure, iman edenlerin Allah’ın varlığına ve güçsüzlüklerine rağmen O’na güvenmeleri gerektiği konusunda insanlara öğüt vermektedir. Ayrıca, iman etmeyenlerin ise Allah’ın kudretine karşı geleceklerinin sonuçlarından söz etmektedir. Böylece Şehid Allahu Suresi Nasıl Okunur? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Yatarken Şehidallahu Okumak🙏

Şehidallahu okuyan kişiler duayı yatmadan önce abdestli bir şekilde aşağıdaki gibi okumalıdır:

  • “Şehidallahu ennehû lâ ilâhe illâ hûve, vel melâiketû ve ulûl ilmi kâimen bil kıst, lâ ilâhe illâ huvel azizûl hakiym. İnned dîne indellâhi İslâm. Ene âlâ zalîke mine-ş şahidîn.”

Duayı okuduktan sonra ise abdest halen bozulmamışken istirahat edilmelidir. Yatarken Şehidallahu Okumak ritüelini uzun süreler boyunca bozmadan tekrar eden kişiler aşağıdaki faziletlerle karşılaşmaktadır:

  • Allah, Şehidallahu okuyan kimseler için dualarına âmin demek üzere 70 bin melek görevlendirmektedir.
  • Şehidallahu, borcu olan ve rızkı olmayan kimseler için rızık kapılarını sonuna değin açmaktadır.
  • Şehidallahu okuyan kimselerin buyurulduğu üzere cennetteki yerleri hazırdır. Bu sebeple dünyevi ihtiyaçlardan çok ahiret için çalışırlar.
  • Şehidallahu okuyan kimseler karşılaşabilecekleri tüm kaza ve beladan Allah-u Teala’nın izniyle kurtulur.

Şehidallahu Okuyanların Yorumları

Şehidallahu okuyanlar, sosyal medya üzerinden yaptıkları yorumlarla diğer inançlı kimselerin de merakını gidermektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kulillahümme Malikel Mülki Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz. Bu minvalde Şehidallahu okuyanların yorumları aşağıdaki gibidir:

  • “Şehidallahu okumanın Allah-u Teala katında birçok sevabı olduğunu duymuştum. Yüce Allah’a şükürler olsun ki okumaya başladığımdan beri hayatım çok daha iyi ve pozitif şekilde ilerliyor. Geçmişte yaşadığım tüm sorunlar ortadan kalkıyor ve içimi huzur kaplıyor.”
  • “Allah-u Teala, bu duayı okuyan kimselerin cennette yerinin hazır olduğunu buyurmaktadır. Bunun için duayı yalnızca tek bir kez okumak yeterlidir. Her gece yatmadan önce okuyanlar ise kat be kat sevap alır. Ben de yakın dostlarımın tavsiyesi üzere bunu öğrendim ve yıllardır yapıyorum. Tüm Müslüman kardeşlerime önerimdir.”
  • “Şehidallahu, inançlı kimseler tarafından en sık tercih edilen dualardan biridir. Rızık kapılarının sonsuza kadar açıldığı bu dua, beni ve ailemi yoksulluktan ve düşkünlükten kurtarmıştır. Bu nedenle Yüce Allah’a hamdü senalar olsun. Nefes almaya devam ettiğim sürece Şehidallahu okumaya da devam edeceğim.”
  • “Şehidallahu okuyan kimseler için Allah-u Teala 70 bin melek görevlendirirmiş. Bu melekler, Şehidallahu okuyan inançlı kimselerin dualarına âmin demek üzere gönderilirmiş. Bu sebeple her Müslümanın muhakkak okuması gereken bir dua olduğunu düşünüyorum.”
  • Şehidallahu duasının kaza ve beladan koruduğunu biliyordum. Bu sebeple çocuğum da yeni doğmuşken her gece yatmadan önce okumaya başladım. Allah’a hamdü senalar olsun ki hiçbir kaza ve bela yaşamadık.”

Şehidallahu Duası Ne İçin Okunur?

Şehidallahu duası, Ali İmran suresinin 18 ve 19.ayeti kerimelerinde yer alan bir duadır. Bu dua, inançlı kimselerin kaza ve beladan korunması için okunmaktadır. Aynı zamanda günahların affı ve duaların kabulü için de oldukça etkili olduğu söylenir. Son dönemde internet üzerinden Şehidallahu duası ne için okunur sorusu oldukça sık sorulmaktaydı. Herkes tarafından merak edilen bu sorunun yanıtı kaza ve beladan korunmak, günahların affı ve duaların kabulüdür. Bunun yanı sıra duanın, her gün yatmadan önce ya da vakit namazlarının ardından okunması makbuldür. Bu duayı okuyan kimselerin muhakkak ki abdestli olması gereklidir.

Namazdan Sonra Şehidallahu Okumak

Her namazdan sonra Şehidallahu okumak, yalnızca birkaç dakika alacak olsa da getirisi herkes için çok yüksektir. Yüce Allah, dilinden ve kelamlarından ayeti kerimelerini düşürmeyen kimseler için çeşitli fazilet ve mucizeler göstermektedir. Bu sebeple namazlardan sonra Şehidallahu okumak oldukça faydalı bir ritüeldir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Şehidallahu Ayeti 15 Okumanın Fazileti

“Şehid Allahu” ayeti, Kuran-ı Kerim’de yer alan bir ayet olup, insanları Allah’ın varlığına ve kudretine inanmaya çağırır. Bu ayetin okunması, çok sayıda insan tarafından faziletli bir amel olarak kabul edilmektedir.

Ancak, ayetin faziletini belirleyen öncelikli olarak insanların inançlarıdır. Kimi insanlar, bu ayetin okunmasının kendilerine manevi bir yardım ve huzur sağlayacağına inanır ve bu nedenle sık sık okumaya çalışırlar. Diğer insanlar ise bu ayetin faziletine inanmayabilir veya ayetin okunmasının manevi bir fayda sağlamayacağını düşünebilirler. Şehidallahu Ayeti 15 Okumanın Faziletini bu şekilde sayabiliriz.

Özellikle İslam inanç sistemi çerçevesinde, her ayetin okunmasının insana faydalı olabileceğine inanılır. Ancak, bu faydaların niteliği ve miktarı kişisel inançlardan ve iç dünyalardan etkilenebilir. Bu nedenle, herkes kendi inançlarına göre ayetlerin okunmasının faziletini değerlendirmelidir.

Böylece Yatarken Şehidallahu Okumak yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Ayrıca, Yatarken Şehidallahu Okumak yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın