Ana SayfaMucize DualarZararı Dokunan Kişiyi Uzaklaştırmak İçin Dua

Zararı Dokunan Kişiyi Uzaklaştırmak İçin Dua

Zararı dokunan kişiyi uzaklaştırmak için dua mutlak suretle fayda sağlayacaktır. Ayrıca kişilerin zarar gördüklerini düşündükleri kişileri uzak tutmaları konusunda faydalı bir durumu yaratacaktır. Çıkar arkadaşlıklarından kurtulmak amacıyla da bu duaları okumakta her zaman yarar vardır. Ayrıca hangi duaları okuyacaklarını da merak edeceklerdir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Zararı Dokunan Kişiyi Uzaklaştırmak İçin Dua

Öncelikle Zararı Dokunan Kişiyi Uzaklaştırmak İçin Dua konusu için bir açıklama yapalım. Zararı dokunan bir kişiye karşı korunmak için kullanılabilecek birçok farklı yöntem vardır. Bunlardan biri de dua etmektir. Dua, inançlı insanlar için güçlü bir araçtır ve kişinin iç huzurunu ve gücünü arttırabilir. Zararı dokunan kişiyi uzaklaştırmak için yapabileceğiniz bir dua ise Ayet-el Kürsi duasıdır. Bu dua, İslam dininde önemli bir yere sahiptir ve kişinin kendisini kötü enerjilerden ve kötü niyetli insanlardan korumasına yardımcı olabilir. Ancak unutmayın, dua etmek bir çözüm değil, sadece bir destekleyici araçtır. Zararı dokunan kişiyi uzaklaştırmak için aynı zamanda somut adımlar atmak da gerekebilir.

Denenmiş Uzaklaştırma Duaları

Denenmiş Uzaklaştırma Duaları
Denenmiş Uzaklaştırma Duaları

Kötülüğü dokunan insanları uzak tutmak adına dua etmek en uygun yöntemlerden bir tanesidir. Ayrıca pek çok insan da bu şekilde sonuç almıştır. Bu yüzden bu tip duaları sürekli olarak okumakta da yarar vardır. Sabahları kadar kalkmaz bir duayı 3 kez okumak kaydıyla etkili bir sonuca ulaşmak kesin olarak görülecektir. Bununla beraber denenmiş uzaklaştırma duaları kapsamında da istenilen sonuçlara ulaşmak mümkün olacaktır. Bu noktada da etkin bir sonuç almak mutlaktır.

“‘Bismillahillezi la yedurru ma’asmihi şeyün fil ardi ve la fissemai ve hüves-semi’ul alim.” 

Kötü İnsanları Uzaklaştırma Duası

İnsanların sevmedikleri ve zarar gördüklerini düşündükleri kişileri uzaklaştırmak adına duaya yönelmektedirler. Bu tip dualar sayesinde maksimum oranda yarar göreceklerdir. Kötü insanları uzaklaştırma duası kapsamında da aynı gün içerisinde 110 kez “Ya Aliyyü Celle Celalühü” duasını okumalarında yarar vardır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kuvvetli Barıştırma Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Kötü İnsanlardan Korunmak İçin Dua

Zarar veren insanları def etmek için dualara yönelmek önemlidir. Allah, onları sizin yerinize cezalandıracak ve uzak tutacaktır. Kötü insanlardan korunmak için dua kapsamında da doğru yöntemler her zaman gündeme gelecektir. Aşağıdaki duanın gün içerisinde 99 kez okunması halinde beklenen amaçları yerine getirmek gibi bir konu da gelişecektir.

“Hasbünallahu ve nimel vekil, Hasbünallahu ve nimel vekil nimel mevla ve nimen nasir”

Kötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin Dua

Her insanın kötülük görmesi halinde muhakkak karşılığını isteyecektir. Ancak bu hususta Allah’tan da dilek dileyecek ve bu konuda yardım bekleyecektir. Kötülük yapanların cezasını bulması için dua konusunda da harekete geçeceklerdir. Bu hususta 75 kez Ya Müntekim Ya Allah okuduktan sonra arkasından da Ya Zül Celali Vel İkram denmesi durumunda istenilenler elde edilecek düzeydedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Evleneceğin Kişiyi Rüyada Görmek İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Herkesin hayatına farklı dönemlerde kötü kişiler giriş yapmıştır. Ancak bu tip kişilerden hemen uzaklaşmak da son derecede önemlidir. Kötülük yapanlar için sürekli olarak dua etmenin faydaları genel olarak gelişecektir. Allah, o tip insanları cezalandıracak ve hayatlardan uzaklaştıracaktır. Bununla beraber duaların devamlı bir biçimde okunması halinde kişilerin huzurlu bir hayat sürmesi de net bir biçimde ortaya çıkacaktır.

Kötüleri Uzaklaştırma Duası

Kötü insanlardan kurtulma konusunda dualar her zaman önemli olacaktır. Ayrıca kötüleri uzaklaştırma duası kapsamında da hangi yönelimler içinde olmak gerektiğini bilmek gerekir. Ayrıca Bakara Suresi 255. Ayet olarak belirtilen Ayetel Kürsi duası da bu hususta etkili sonuçları yaratacaktır.

İstemediğin Birini Uzaklaştırmak İçin Esma

Uzaklaşması amacıyla kişilere yönelik olarak pek çok dua vardır. Bununla beraber istemediğin birini uzaklaştırmak için esma konusunda da kötülük yapmak isteyen kişilerden uzaklaşma ve daha da rahat bir hayat sürme durumu gündeme gelecektir. Bu hususta var olan esma da şu şekilde ifade edilmektedir.

  • Bismillahirrahmanirrahim
  • Ya Mâni: Kale haza firaku beynı ve beynik se ünebbiüke bi te’vıli ma lem testetı’ aleyhi sabra.
  • Ya Cebbâr: Vasbir li hukmi rabbike fe inneke bi a’yuninâ, ve sebbih bi hamdi rabbike hîne tekûm.
  • Ya Hakîm: Ma yeftehıllahü lin nasi mir rahmetin fe la mümsike leha ve ma yümsik fe la mürsile lehu mim ba’dih ve hüvel azızül hakım. (amin)

Ayrıca, Zararı Dokunan Kişiyi Uzaklaştırmak İçin Dua ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için bir araya getirdik.

Son olarak Zararı Dokunan Kişiyi Uzaklaştırmak İçin Dua yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın