Ana SayfaFazileti100 İnşirah Suresi Fazileti – İnşirah Suresi Sırları!

100 İnşirah Suresi Fazileti – İnşirah Suresi Sırları!

100 İnşirah Suresi Fazileti en çok araştırılan konular arasında yer alır. Peygamberimizin genellikle rahatlamak ve huzur bulmak için okuduğu İnşirah suresi ne demek? Nasıl okunur? Ve anlamı nedir? hemen açıklayalım.

100 İnşirah suresi fazileti sözünde yer alan inşirah ferahlamak anlamına gelir. Kuranı Kerim’in 94. Suresinde yer alır. İbadet ve itaatlerini sürdürmeleri istenmektedir. Allah-u Teala, İnşirah suresini sıkıntıya ve kedere düşmüş kullarına şifa niteliğinde göndermiştir. Ruhani rahatlamak, feraha kavuşmak için okunur. Bunun yanında farklı duaların fazileti ile alakalı bilgiler için bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

100 Defa İnşirah Suresi

Aşağıdaki satırlarda sizler için 100 Defa İnşirah Suresi okunuşu ve anlamını belirttik.

100 Defa İnşirah Suresi
100 Defa İnşirah Suresi

İnşirah Suresi

‘’ Bismillahirrahmanirrahim

Elem neşrah leke sadrek. Ve vada’na ‘anke vizreke. Elleziy enkada zahreke. Ve refa’na leke zikreke. Feinne me’al’usri yüsren. İnne me’al’usri yüsren.  Feiza ferağte fensab. Ve ila rabbike ferğab. ‘’

İnşirah Suresi Anlamı

‘’ Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla! Senin için bağrını açmadık mı? İndirmedik mi senden o yükünü? O sırtında gıcırdamakta olan (ve bu şekilde sana eziyet veren) yükünü? 4- Senin şanını yüceltmedik mi? Demek ki, zorlukla beraber bir kolaylık var. Evet o zorlukla beraber bir kolaylık var! O halde boş kaldığında yine kalk yorul! Ve ancak Rabbinden ümit et, hep O’na doğrul! ‘’

İnşirah Suresinin Fazileti Mutluluğun Şifresi

İnşirah suresinin fazileti mutluluğun şifresi anlamına gelir. Bu sureyi okumaya devam eden kalp sıkıntısından kurtulduğu gibi, bol rızka kavuşur. Geçim sıkıntısından kurtulmak için her namazdan sonra 7 veya 10 defa okuyun. Her türlü hacet için gece yarısından sonra 2 rekat Allah rızası için namaz kılıp (152) defa okuyun.

Her gün 7-21-41-70 veya 152  defa okuyan kimsenin hayırlı dilekleri kabul olur,her türlü maddi ve manevi sıkıntılardan kurtulur.Kalp ve iç sıkıntılarında 7 defa suya okunup içilir.Bu süreyi her gün okuyan tembellik ve unutkanlıktan kurtulur. Bu süreye her gün devam eden kimsenin zorlukları kolaylaşır.Kısmetin açılması için 41 gün  7 defa okunur.

Ayrıca Ya Rafi Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

41 İnşirah Suresi Fazileti

41 İnşirah Suresi Fazileti oldukça etkilidir. İnşirah suresini 41 gün okuyan kişinin her işi rast gider. Her isteği kabul olur. Yolu bahtı açık olur. İnşirah suresi çok etkili bir dua olduğu için kişi 41 gün inşirah suresini okuduğunda kötülüklerden korunacaktır.

İnşirah Suresi Mucizesi

Öncelikle İnşirah suresini 100 kere okuyan kişi her işinde kolaylıklarla karşılaşacağı gibi nefes darlığı sağlık sorunlarının da zamanla yok olmasını sağlar. İnşirah suresi 41 gün 7 kez okunmalıdır. Bunun yanında sevabı artan ve insan üzerinde etkili dualar arasında yer alır.

333 Külillahümme Okuyanlar ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

100 İnşirah Suresi Fazileti yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

100 İnşirah Suresi Fazileti yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Faruk Akar

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Faruk Akar, son yıllarda yayınladığı tezler ve konuşmalar sayesinde birçok duanın fazileti hakkında bizlere bilgi vermektedir. Şuan da hali hazırda birden fazla üniversitede ders vermektedir.
Yorum yapın