Ana SayfaOkuyanlar11 Adım Duası Yapanların Yorumları – En Etkili Yorumlar

11 Adım Duası Yapanların Yorumları – En Etkili Yorumlar

11 adım duası yapanların yorumları fazlasıyla bu duanın etkili olduğunu gösterecektir. Son derecede özel ve tesirli bir dua olmasına karşın doğru bir biçimde okunması da önemlidir. Ancak yanlış okunması ya da uygulamalarının yapılması halinde de herhangi bir etkisi olmayacaktır. 11 adım duası belli başlı amaçlar için tercih görecektir. Fakat bu duanın neden okunacağına dair amaçları olanların bu farklı hedefleri adına değişik türlerde okumaları önemlidir. Ayrıca bu duanın iki farklı okunma biçimi vardır. 11 adım duası okurken bu iki türü bilmekte de muhakkak fayda olduğu açıklanmaktadır. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Cübbeli Ahmet Hoca Abdülkadir Geylani 11 Adım Duası

Cübbeli Ahmet Hoca Abdülkadir Geylani 11 Adım Duası
Cübbeli Ahmet Hoca Abdülkadir Geylani 11 Adım Duası

11 adım duası genellikle aşık olan insanların sık sık ettiği bir duadır. Bu dua da amaç aşık olan kişinin karşısındaki insanın kalbine girmesidir. Fakat bunun dışında rahat bir hayat yaşayabilmek için de bu dua okunmaktadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Cübbeli Ahmet Hoca Abdülkadir Geylani 11 Adım Duası şu şekildedir:

“Yâ ubeydellâh. Eğisnî bi iznillâh. Ve yâ şeyhasseqaleyn. Eğisnî vemdüdnî fî qadâi havâicî. Allâhümme lekel küllü ve bikel küllü ve minkel küllü ve ileykel küllü ve entel küllü ve küllül külli, bi rahmetike yâ erhamerrâhimîn. Ve sallallâhu teâlâ alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ve sellem.”

11 Adım Duası Yapanların Yorumları

Özellikle karşısındaki insanın kalbine girmek için sık sık okunan bu dua ilgili çok fazla yorum yapılmaktadır. Bu duayla birlikte kişi o insana karşı şirin gözüküp onun kalbini fethedecektir. İşte 11 Adım Duası Yapanların Yorumları şu şekildedir:

  • Uzun bir süredir platonik olduğum kız da benden hoşlanıyormuş. Bu duayı ettikten sonra her şey değişti.
  • Sevgilimle aramız bozuk olduğu zaman 11 adım duasını hep ederdim. Sonunda bugün barıştık.
  • Hoşlandığım kızın kalbini çalmak için sık sık bu duayı ederdim. Gerçekten işe yaradı.

11 Adım Duası Mucizesi

İnsanlar dileklerinin kabul olması için ve aşık olan insanların sevdikleri insanın kalbine girebilmesi için sık sık ettiği dualardan biri de 11 adım duasıdır. 11 Adım Duası Mucizesi olarak çok fazla yorum bulunmaktadır. Buna bağlı olarak kişiler sevdikleri insanın kalbine bu dua ile girmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ya Kabid Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

11 Adım Duası Yapılış Şekilleri

11 adım duası yapılış şekilleri konusunda farklı türlerde bir işleyiş söz konusudur. Her iki biçimde de kişilerin muhakkak maneviyatlarını güçlü tutmaları ve maddi dünyadaki kirlerinden arınmaları önemlidir. Her iki dua biçiminde de öncelikli olarak abdest almak ve namaz kılmak şarttır.

  1. Birine kendini aşık etmek isteyenlerin öncelikle abdest almaları gerekir. Sonrasında da iki rekat hacet namazı kılarak, bittikten sonraki süreçte de kıbleye doğru 11 adım atmalıdır. Ancak attıkları her bir adımda da muhakkak 1 kez Fatiha Suresi okumalarında yarar vardır. Kıbleye doğru 11 adım attıktan ve her bir adımda 1 Fatiha okuduktan sonra bu kez tam tersi yönde 11 adım atmaya başlamalı ve aynı şekilde dua etmeleri gerekmektedir. Bunun dışında doğu ve batı yönleri için de benzer bir işleyişi faaliyete geçirmeleri gerekir. Bu sayede toplamda 44 kez Fatiha Suresi okunacaktır. 44 Fatiha Suresi okunduktan sonra kıbleye doğru dönerek ve diz üstü çökerek 3’er kez İhlas, Nas ve Felak surelerini okumakta yarar vardır. Ancak bu şekilde etkili bir sonuç alma hali de gelişecektir.
  2. Terk eden sevgiliyi geri getirmek için de 11 adım duası son derecede etkilidir. Ancak bu yöntemde biraz daha farklı bir işleyiş söz konusu olacaktır. Atılacak olan her bir adımda 1 kez Fatiha Suresi 1 kez de Ayete’l Kürsü okumak gerekmektedir. Önceki uygulamada olduğu gibi 4 farklı yönde 11’er kez bu dualara yer verdikten sonra 44 kez Fatiha Suresi ve 44 kez de Ayete’l Kürsi okumakta fayda olduğu ortaya çıkacaktır. Sonrasında da bir dua edilerek bu dileğin kabul görmesi Allah’tan niyaz edilecektir.

“Yâ ubeydellâh. Eğisnî bi iznillâh. Ve yâ şeyhasseqaleyn. Eğisnî vemdüdnî fî qadâi havâicî. Allâhümme lekel küllü ve bikel küllü ve minkel küllü ve ileykel küllü ve entel küllü ve küllül külli, bi rahmetike yâ erhamerrâhimîn. Ve sallallâhu teâlâ alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ve sellem.”

Son olarak 11 adım duası yapanların yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza da bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın