Ana SayfaOkuyanlar11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları dikkate alındığında çok güçlü ve faziletli bir dua olduğunu görebiliyoruz. Terk edilmeyecek ve reddedilmeyecek bir dua olarak bilinmektedir. Yazımız içerisinde İsmi Azam duası hakkında yapılan yorumlar, fazileti, ve dua hakkında bilgiler bulunmaktadır. Bu tarz duaların okuyanlar hakkındaki yorumlarını görmek istiyorsanız bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Reddedilmeyecek Bir Dua – İsmi Azam

İsmi Azam“, Allah’ın en büyük ismi olarak kabul edilen “Allah” kelimesine atıfta bulunur. Allah’ın kabul edeceği, dileklerin gerçekleşmesine yardımcı olacak bir dua olarak bilinmektedir.

Altta verdiğimiz bu dua, İsmi Azam’a atfedilen birçok ismi içermektedir ve Allah’ın güçlü, merhametli, bağışlayıcı, bilge, sevgi dolu ve sayısız diğer niteliklerine atıfta bulunmaktadır. Bu dua, Allah’a samimi bir şekilde yakararak hayırlı dileklerin gerçekleşmesi için yardım istemek için kullanılmaktadır.

 • Bismillahirrahmanirrahim
 • ”Allâhümme inni es’elüke bi-enni leke’l-hamdü lâ ilahe illâ ente’l-Mennânü,yâ Hannanü,yâ Mennanü,ya Bedi’as-semâvâti ve’l-ard,Yâ zel celali vel ikram.
 • ”Ya Hayyu,Ya Kayyûm.Lâ ilâhe illâ ente sübhaneke inni küntü minez zalimin..
 • Allâhümme inni es’elüke bi-enni eşhedü enneke ente’l-lâhü lâ ilahe illâ ente’l-Ehadü’s-Samedüllezi lem-yelid,ve lem yüled,ve lem yekûn lehü küfuven Ehad.Elif Lâm Mim,Allâhü lâ ilâhe illâ Hüve’l-Hayyu’l-Kayyûm.
 • Ve ilâhüküm ilâhün Vahidün lâ ilâhe illâ Hüve’r-Rahmanü’r-Rahim.
 • Yâ zel celâli vel ikram.Yâ Erhame’r-Rahimin.Allâhümme inni es-elüke bi-enneke ente’l-lahu lâ ilahe,illâ entel Vâhidül-Ehadül Ferdüs Samedüllezi lem yelid ve lem yüled,ve lem yekün lehü küfüven Ehad.
 • Lâ İlâhe illâllahu vahdehü lâ şerike leh,lehü’l mükü ve lehül hamdü ve Hüve ala külli şey’in Kadir.
 • Lâ ilâhe illallahu ve lâ havleve la kuvvete illâ billahil Aliyyil Azim.Es-elüke bismike’l-e’azze’l-ecelli’l-ekrem.Rabbi,Rabbi,Rabbi, Ya Rabbi,Ya Rabbi,ya Rabbi.Lâ ilâhe illallahu Vahdehu lâ şerike leh,lehül mülkü ve lehül hamdü ve Hüve alâ külli şey’in Kadir.
 • Elhamdüli’llâhi ve Sübhan-Allahi ve’l-hamdülllahi ve lâ ilâhe illâllahu v’Allahhu Ekber,ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhi’l-Aliyyi’l-Azim.

Önerilen İçerik: Kenzül Arş Mucizesi Yaşayanlar

11 İsmi Azam Duası Fazileti

İsmi Azam, İslam inancında Allah’ın en büyük ismi olarak kabul edilir ve bu isme atfedilen duaların çok büyük bir değeri vardır. İşte 11 İsmi Azam duası ve bu duaların faziletleri:

 1. “Allahumme inni es’elüke bi-ismikel azam” duası: Bu dua, İsmi Azam’a atfedilen en güçlü ismi kullanarak dua etmenin önemini vurgular. Bu dua, Allah’ın yardımını, merhametini ve bağışlamasını istemek için kullanılır.
 2. “Ya Baisus-Suret” duası: Bu dua, zor durumda olan kişilere yardım etmek için kullanılır. Bu dua, Allah’ın gücünü ve yardımını isteyerek acil durumlarda kurtuluş sağlar.
 3. “Ya Fettahu” duası: Bu dua, işlerin kolaylaştırılması için kullanılır. İşlerin açılması, engellerin kaldırılması ve hayırlı kapıların açılması için kullanılır.
 4. “Ya Rezzak” duası: Bu dua, rızık ve kazanç için kullanılır. İstihdam, gelir artışı ve maddi zorlukların giderilmesi için kullanılır.
 5. “Ya Allah” duası: Bu dua, her türlü istek, arzu ve ihtiyaçlar için kullanılır. Bu dua, kişinin Allah’a samimi bir şekilde yakararak, dualarının kabul olmasını istediği her konuda yardım istemesine izin verir.
 6. “Ya Hannan” duası: Bu dua, Allah’ın merhamet ve şefkatine inanan kişiler tarafından kullanılır. Bu dua, insanların hayatındaki acıların giderilmesi, kalplerin yumuşatılması ve affedilmesi için kullanılır.
 7. Ya Mennan” duası: Bu dua, Allah’ın lütfuna ve cömertliğine güvenen kişiler tarafından kullanılır. Bu dua, nimetlerin artması, hayatın kolaylaştırılması ve ihtiyaçların karşılanması için kullanılır.
 8. Ya Sabur” duası: Bu dua, sabır ve metanet için kullanılır. Bu dua, zorluklar karşısında dayanma gücünün artması ve sıkıntıların azaltılması için kullanılır.
 9. Ya Hayyu Ya Kayyum” duası: Bu dua, Allah’ın sonsuz hayatı ve her şeyi ayakta tutma gücüne güvenen kişiler tarafından kullanılır. Bu dua, sağlık, esenlik ve uzun ömür için kullanılır.
 10. Ya Rahman Ya Rahim” duası: Bu dua, Allah’ın sonsuz merhameti ve şefkati için kullanılır. Bu dua, insanların hayatındaki acıların giderilmesi, kalplerin yumuşatılması ve affedilmesi için kullanılır.

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

Reddedilmeyecek derecede kuvvetli olan bu duanın ismi İsmi Azam duasıdır. Bizler için çok değerli bir duadır. Büyük alimler bu duayı dilimizden düşürmememiz gerektiğini belirtmiştir. İnternet üzerinden edindiğimiz 11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları karşınızda.

 • 11 İsmi Azam Duası olumlu sonuçları oldu. İsteklerimi net ifade edip bol bol dua ettim.
 • Artırmalarına ve manevi güçlerden yardım istemelerine yardımcı oldu.
 • Dua etmenin etkisi, kişinin inancı, niyeti ve çabaları ile birleştiğinde ortaya çıkan sonuçlarla kesinlikle olumlu olmaktadır.

Sizin de 11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları hakkında bir düşünceniz varsa yorum kısmında belirtmeyi unutmayınız.

111 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

111 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları
111 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

Duaların okunma şekilleri her zaman farklılık gösterebilir. 11 kere veya 111 kere ismi azam okuyanlar vardır. Bu konuda fikir almak için 111 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumlarını incelemek önemlidir. Dileklerin gerçekleşmesine yarayan bu duaya gelen yorumlar şöyledir:

111 kere İsmi Azamı okudum. Yaklaşık 3 senedir düzenli okumaktayım. Yavaş yavaş tüm dileklerim gerçekleşiyor.

111 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

Allah hayırlı olan dileklerimizi kabul eyleisn inşAllah. İsmi Azam suresini okumaya devam edelim.

111 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

Sonuç

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları hakkında internet üzerinden edindiğimiz bilgileri sizler ile buluşturduk. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Konu ile alakalı sıkça sorulan sorulara alt kısımda yanıtlar verdik. Sizin de sormak istediğiniz sorular varsa yorum kısmında yazmayı unutmayınız.

11 İsmi Azam Duası Fazileti yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın