Ana SayfaOkuyanlar12 Bin Besmele Okuyanların Yorumları – Fazileti

12 Bin Besmele Okuyanların Yorumları – Fazileti

12 bin besmele okuyanların yorumları internetin son zamanlarda en sık araştırılan konuları arasında yer almaya devam ediyor. Çünkü 12 bin kez besmele okuyan kimseler çeşitli faziletlerle de karşılaşıyor. Bu ritüeli gerçekleştiren kimseler tarafından yapılan yorumlar ise yazımız içerisinde mevcuttur. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

12 Bin Besmele Okumanın Fazileti

12 Bin Besmele Okumanın Fazileti
12 Bin Besmele Okumanın Fazileti

Yaptığımız işi Allah rızası için yaptığımızı belirtmek için gündelik hayatımızda sık sık Besmele çekmemiz gerekir. Tam adı Bismillahirahmanirrahim olan besmelenin oldukça fazla fazileti bulunmaktadır. İşte 12 Bin Besmele Okumanın Fazileti şunlardır:

  • Besmele çekmek şeytanın şeytanın vesveselerinden ve kötü etkilerinden korunmaya yardımcı olabilir.
  • Besmele, işe veya günlük faaliyetlere başlarken Allah’a güvenmek ve O’na sığınmak anlamına gelir.
  • Dua ve niyetlerin Allah tarafından kabul edilmesine vesile olabilir.

12 Bin Besmele Okuyanların Yorumları

“12 bin besmele” ifadesi, bazı geleneksel veya halk inançlarında yer alan bir uygulamayı ifade eder. Bu uygulamaya göre, kişiler belirli bir dileği yerine getirmek veya bir hedefe ulaşmak amacıyla 12 bin defa “Bismillahirrahmanirrahim” (Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla) ifadesini tekrarlarlar. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte 12 Bin Besmele Okuyanların Yorumları şu şekildedir:

  • Allah’a şükürler olsun ki dualarımı kabul etti. 12 bin besmele çekersem dualarımın kabul olma olasılığının artacağına dair bir söylem duymuştum. Bunu denemek için 12 bin besmeleyi tamamladım ve Yüce Allah dualarımın kabul olmasını sağladı. Benimle aynı durumda olan kardeşlerimin de 12 bin besmele okumalarını ve bu süre zarfında ibadetlerinden şaşmamalarını tavsiye ederim.
  • Tüm fazilet ve mucizelerinin yanı sıra 12 bin bana da ilk başta çok gelmişti. Fakat çok diye gözünüzü en başından korkutmamalısınız. Başladığınız anda göz açıp kapayıncaya kadar 12 bini tamamladığınızı göreceksiniz. Hem de bunun karşılığında Yüce Allah dualarınızı kabul edecek.
  • Sağlık ve rızık bolluğu için internette yaptığım araştırmalar sonucunda 12 bin kez besmele çekilmesi gerektiğini öğrendim. Allah’a sığındım ve 12 bin besmeleyi 10 gün içerisinde tamamladım. Gerçekten de diğer kardeşlerimin yorumlarında olduğu gibi sonuçlar beni çok şaşırttı. Yüce Allah’a hamd olsun.

12 Bin Besmele Kaç Günde Okunmalı?

İnsanlar hayattaki istek ve dileklerinin yerine getirilmesi için sık sık 12 bin kez besmele çekmektedir. Fakat bunu yaparken kesinlikle her 1000 defa sonrasında 2 rekat Hacet namazı kılınması gerekmektedir. Sonrasında ise dileklerini söylemeleri gerekir. Eğer gün içerisinde bitirecek zamanınız yoksa bunun için 12 gün içinde de okuyabilirsiniz. Böylece 12 Bin Besmele Kaç Günde Okunmalı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Besmele Çekmenin Faziletleri Nelerdir?

Besmele çekmenin faziletleri nelerdir diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Öncelikle şunu belirtelim ki besmele çekmenin pek çok fazileti olsa da genellikle bilinenler arasında ilk sırada rızık bolluğu vardır. İnançlı kimseler gün içerisinde sıkça besmele çekerek Yüce Allah tarafından rızık kapılarının sonuna kadar açılmasını sağlayabilir. Bunun yanı sıra borçlulara eda, dertlilereyse deva için de besmele çekilmesi gerektiği söylenmektedir.

Besmelenin faziletleri arasında eve girmeden önce çekilmesi durumunda şeytanın eve kati suretle girememesi sağlanır. Bunun yanı sıra Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in de yatmadan önce ve uyandığında ilk iş besmele çektiği unutulmamalıdır. Bu nedenle aslında sünnet olarak da görülebilir. Bu nedenle her gün besmele çekmeye özen göstermek inançlı kimseler için en hayırlısı olacaktır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ya Kabid Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

51 Besmele Ne İşe Yarar?

51 besmele ne işe yarar sorusunun yanıtı cin ve şeytanın insana bulaşmamasıdır. Her gece yatmadan önce 51 kez besmele çeken kimseler uyudukları sırada cinden de şeytandan da zarar görmezler. Bir insanın en savunmasız olduğu an uyuduğu andır. Bu nedenle uykulu olunduğunda da Yüce Allah’ın koruması altına girmek için 51 kez besmele çekilebilir. Bunun yanı sıra 51 besmele geri getirmek için de tavsiye edilir. Sevilen bir kişinin gitmesi durumunda çekilirse o kişi Allah’ın da rızasıyla birlikte geri getirilecektir.

Besmele Kaç Defa Okunursa Neye Şifa Olur?

Besmele kaç defa okunursa neye şifa olur diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artış göstermeye devam ediyor. Nitekim bu konuyla ilgili yapılan araştırmalar sonucunda İslam alimlerinin verdiği bazı yanıtlara ulaşmak da mümkün. İslam alimleri her gün 100 kez besmele okuyan birinin büyülerden ve büyülerin şerrinden korunabileceğini ifade etmektedir. Bunun yanı sıra yine 100 kez besmele okuyan inançlı kimselerin yaşadıkları ağrı ve hastalıklar da Allah’ın izniyle ortadan kalkacaktır.

Yukarıda daha önce de belirtildiği üzere 51 kez besmele çeken kimseler de uyudukları esnada cin ve şeytandan korunmaktadır. Yüce Allah her gün düzenli olarak yatmadan önce 51 kez besmele okuyan kimseler için binlerce meleği görevlendirmektedir.

Son olarak 12 bin besmele okuyanların yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza da bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın