Ana SayfaFazileti170 Ayetel Kürsi Fazileti – 170 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar

170 Ayetel Kürsi Fazileti – 170 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar

170 Ayetel Kürsi fazileti ve 170 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar sayesinde birçok kişinin hayatı pozitif şekilde değişiklik göstermiştir. Allah, Ayetel Kürsi’yi 170 kez okuyan kimselerin hayatını değiştirir ve her işine yardımcı olmaktadır. Okuyan kişiler günlük yaşamlarında hiçbir sıkıntı ve zorluk çekmezler. Bunun yanında farklı duaların fazileti ile alakalı bilgiler için bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

170 Ayetel Kürsi Fazileti 🤲

Ülkemizde vatandaşlarımız arasında en çok bilinen ve de tercih edilen 170 Ayetel Kürsi Fazileti olan çok güzel bir duadır. Duanın 180 harften olışması 170 kez okunmasına vesile olmaktadır. Bunun yanında çeşitli dilek ve istekler için okunmaktadır. Ayetel Kürsi, vakit namazlarının ardından aşağıdaki gibi okunmalıdır:

Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm.Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm.Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd.Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi.Ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd.Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

Ayetel Kürsi

Yüce Allah, her gününe Ayetel Kürsi için de yer hazırlayan ve kelamlarında sıfatlarını düşürmeyen kimselere aşağıdaki faziletleri nasip etmektedir.

  • 170 kez Ayetel Kürsi okuyan kişilerin borcu olmaz. Allah-u Teala bu kişiler için rızık kapılarını sonuna kadar açar.
  • 170 kez Ayetel Kürsi okuyan inançlı kimselerin dünyevi yaşam içerisinde hiçbir sıkıntısı olmaz. Böylece ahiret için hazırlık yapmak mümkün olur.
  • Ayetel Kürsi şifalarla dolu bir suredir. Bu nedenle 170 kez Ayetel Kürsi okuyan kimseler dünya hayatında hiçbir hastalıkla uğraşmak zorunda kalmaz.
  • Ayetel Kürsi okuyan kişiler yeni bir iş kurduklarında ya da yaşamları için önemli bir eşikte olduklarında hayırla sonuçlanır.

Ayrıca Celcelutiye Duası Fazileti Cübbeli yazımızı da inceleyebilirsiniz.

170 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar 🕌

170 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar
170 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar

İlk olarak 170 Ayetel Kürsi mucizesi yaşayanlar sayıca oldukça yüksektir. İnternet kullanımının da artış göstermesiyle birlikte Yüce Allah’ın mucize yaşattığı kişiler yaptıkları yorumlarla kendilerini belli eder. Bu noktada Allah-u Teala’nın faziletleriyle ve mucizeleriyle karşılaşmak için bazı kriterler bulunmaktadır. Ayetel Kürsi okumadan önce muhakkak abdest alınması gerekir. Yüce Allah’a el açarken ve dua ederken abdeste gerek yoktur fakat mucize beklentisi içerisinde olunduğunda abdest önemlidir. Bunun yanı sıra vakit namazlarının ardından okunması çok daha doğru olacaktır.

Ayrıca Celcelutiye Duası Fazileti Cübbeli yazımızı da inceleyebilirsiniz.

170 Ayetel Kürsi Okuyanların Yorumları

170 Ayetel Kürsi okuyanların yorumları birçok kişi tarafından merak ediliyor. Faziletler hakkında bilgi sahibi olan ancak bunların gerçekliğine dair bir kişiden duyum almak önemseniyor. Bu minvalde 170 kez Ayetel Kürsi okuyarak çeşitli mucizeler yaşayan kişiler aşağıdaki yorumları paylaşıyor:

  • “20’li yaşlarımdan beri sürekli olarak borç ödüyorum. İşlerin dayanılamaz bir boyuta ulaştığını fark ettiğim anda ise yaptığım araştırmalar ve çevremin tavsiyesi üzerine Ayetel Kürsi okumaya başladım. Yüce Allah tam da bu noktada yardım etti ve tüm borçlarımı ödemeyi başardım. Hiç beklemediğim bir anda açılan rızık kapıları sayesinde hayatım farklı bir noktaya ulaştı.”
  • “Ayetel Kürsi’yi ilk kez hasta anneme okumuştum. Gitmediğimiz doktor ve denemediğimiz tedavi kalmamıştı. Fakat internette yaptığım kısa bir araştırma sonrasında Ayetel Kürsi okumayı da denemek istedim. Belirli bir süre okuduktan sonra Allah-u Teala’nın da izniyle annem şifaya kavuştu. Yüce Allah’a hamd olsun.”
  • “Üniversite sınavına girmeden önce Ayetel Kürsi okumam tavsiye edilmişti. Son gün okudum ve içim daha önce hiç bu kadar huzurla dolmamıştı. Aynı şeyi yıllar sonra iş kuracağımda da denemek istedim. Ayetel Kürsi okuyarak attığım önemli adımların tamamından kazançlı şekilde ayrılmayı başardım. Tüm inançlı kardeşlerime Ayetel Kürsi okumalarını tavsiye ediyorum.”

170 Ayetel Kürsi Ne Zaman Okunur?

170 Ayetel Kürsi ne zaman okunur şeklinde sorular sıklıkla sorulmaya devam ediyor. Ayetel Kürsi, elbette tüm dualarda ve surelerde olduğu gibi her zaman okunabilir. Fakat Ayetel Kürsi okuyarak mucize, şifa ve fazilet görebilmek için genelde Cuma geceleri tavsiye edilir.

Ayrıca 170 Ayetel Kürsi Okuyanların Yorumları konusu ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Bunun yanında 170 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Son olarak da 170 Ayetel Kürsi Fazileti yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Faruk Akar

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Faruk Akar, son yıllarda yayınladığı tezler ve konuşmalar sayesinde birçok duanın fazileti hakkında bizlere bilgi vermektedir. Şuan da hali hazırda birden fazla üniversitede ders vermektedir.
Yorum yapın