Ana SayfaYaşayanlar313 Fatiha Mucizesi Yaşayanlar – Fazileti ve Sırları

313 Fatiha Mucizesi Yaşayanlar – Fazileti ve Sırları

313 Fatiha mucizesi yaşayanlar son zamanlarda sıkça adından söz ettirmeye devam ediyor. Fatiha suresini okuyan inançlı kimseler birbirinden farklı faziletler yaşayabiliyor. Bu faziletler arasında hastalıklardan kurtulmak ve bol rızık sahibi olmak da geliyor. Nitekim Yüce Allah, inançlı kimselerin kimseye muhtaç olmadan yalnızca O’na el açmasını istiyor. Bunun yanında diğer duaları yaşayanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

313 Fatiha Fazileti ve Sırları

313 Fatiha Fazileti ve Sırları
313 Fatiha Fazileti ve Sırları

“Fatiha”, Kuran’ın ilk suresidir ve Müslümanlar tarafından sıklıkla okunan ve namazda yer alan bir suredir. Fatiha, Allah’a hamd etmek, O’ndan hidayet istemek ve dua etmek amacıyla kullanılır. İslam inancına göre, Fatiha, Allah’ın kullarına rehberlik ettiği, rahmetini dilediği ve hidayet verdiği bir dua olarak değerlendirilir. İşte 313 Fatiha Fazileti ve Sırları şunlardır:

 • Fatiha suresini okuyan müslümanlar bütün Kuran’ı okumuş gibi sevap alır.
 • Hasta olan kişilere şifa verir.
 • Dünya ve ahiret saadetine kavuşur.
 • 313 kere okuyan her kimse bütün dilekleri kabul olur.
 • Korku ve tembellik hastalığından kurtulur.

313 Fatiha Mucizesi Yaşayanlar

313 Fatiha Mucizesi Yaşayanlar her türlü duaların kabul olduğunu söylemektedir. Özellikle hasta olan kişinin iyileşmesi, maddi sıkıntısı olanın durumunun iyi olduğu söylenmektedir. Bununla birlikte evlenmek isteyen kişilerinde okuyabileceği söylenmektedir.

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla, Fatiha Suresini Türkçe ve Arapça aşağıda bulabilirsiniz.

 1. Hamd, âlemlerin Rabbi Allah’a mahsustur.
 2. Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.
 3. O, Rahmân’dır, Rahîm’dir.
 4. Mâlik-i O’muddin’dir.
 5. Yalnız sana ibadet eder ve yalnız senden yardım dileriz.
 6. Bizi dosdoğru yola, nimet verdiklerinin yoluna ilet.
 7. Gazaba uğramışlarınkine değil, sapmışlarınkine değil.
Fatiha Suresi Türkçe Meali

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِيمِ
الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَـٰلَمِينَ
الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِيمِ
مَـٰلِكِ يَوْمِ الدِّينِ
إِيَّاكَ نَعْبُدُ وَإِيَّاكَ نَسْتَعِينُ
اهْدِنَا الصِّرَاطَ الْمُسْتَقِيمَ
صِرَاطَ الَّذِينَ أَنْعَمْتَ عَلَيْهِمْ غَيْرِ الْمَغْضُوبِ عَلَيْهِمْ وَلَا الضَّالِّينَ

Fatiha Suresi Arapça Yazılışı

313 Fatiha Evlilik İçin

313 Fatiha Evlilik İçin oldukça önemli bir duadır. Çok fazla sayıda fazileti ve sırları olan Fatiha suresi evlenmek isteyen kişilerinde sıkça okuduğu bir duadır. Bununla birlikte kişinin bütün dilekleri ve istekleri kabul olur. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 41 Fatiha Mucizesi Yaşayanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

313 Fatiha Okuyanlar Yorumları

313 Fatiha Okuyanlar Yorumları son dönemlerde oldukça merak edilmektedir. Bizde sizler için yaptığımız araştırma sonucunda birçok yorumu derledik. İşte o yorumlar şu şekildedir:

 • Kanser rahatsızlığımı gerçekten dua ederek atlattım.
 • Uzun bir süredir evlenmek istiyordum. Fakat ailelerimiz izin vermiyordu, çok şükür haftaya evleniyoruz.
 • Arkadaşlar kesinlikle her aklınıza geldiğinde Fatiha suresini okuyun bütün dilekleriniz kabul oluyor.

313 Tane Fatiha Suresi Ne İçin Okunur?

313 tane Fatiha suresi ne için okunur sorusunun yanıtı basittir. Yukarıda da belirtildiği üzere amansız hastalıklara yakalanan kişilerin ve bol rızık sahibi olmak isteyen kişilerin okuması gereken sure Fatiha’dır. 313 kez okumak ve bunu mümkünse 1 hafta içerisinde tamamlamak gereklidir. Surenin okunuşu aşağıdaki gibidir:

 • Bismillâhir rahmânir rahîm. El hamdu lillâhi rabbil âlemîn. Er rahmânir rahîm. Mâliki yevmid dîn. İyyâke na’budu ve iyyâke nestaîn. İhdinâs sırâtel mustakîm. Sırâtallezîne en’amte aleyhim gayril magdûbi aleyhim ve lâd dâllîn.

313 Fatiha Hızlı Okuma

313 Fatiha hızlı okuma, İslam inancında önemli bir ritüeldir ve pek çok kişi tarafından deneyimlenmiştir. Bu manevi eylem, belirli sayıda Fatiha sûresinin hızlı bir şekilde okunmasıdır.

Bu pratiği uygulayanlar, içsel bir denge ve dinginlik hissi yaşadıklarını ifade ederler. Ayrıca 313 Fatiha hızlı okumanın enerjiyi yükselttiği ve zihni sakinleştirdiği söylenir.

313 Fatiha Suresi Fazileti

313 Fatiha Suresi Fazileti, İslam inancında özel bir öneme sahiptir ve bu surenin belirli bir sayıda okunmasının özel bir fazileti olduğuna inanılır. Bu sure, hem dünya hem de ahiret hayatında birçok fayda sağladığına inanılan manevi bir uygulamadır. 313 Fatiha suresi okuyanlar, bu uygulamanın hayatlarında olumlu etkiler yarattığını ve dua, zikir ve manevi çabalarının daha fazla kabul gördüğünü iddia ederler. Bu nedenle, 313 Fatiha suresi okuyanlar, bu uygulamayı sıklıkla tercih eder ve yaşamlarında mucizevi olaylarla karşılaştıklarını söylerler.

Türkçe DuaArapça Dua
“Ya Rahman, Fatiha suresinin 313 kez okunmasıyla dualarımızın kabul edilmesine vesile ol. Bize rahmetinle lütfunu göster.”“يا رحمن، اجعل قراءة سورة الفاتحة 313 مرة سببا لقبول دعواتنا. أرنا فضلك برحمتك.”

Hasta İçin Hangi Dua Okunur?

Hasta için hangi dua okunur diye merak edenler için İslam alimleri tarafından bu soruya verilen yanıt tam olarak aşağıdaki şekildedir. Yüce Allah’a el açan inançlı kimselerin aşağıdaki duayla birlikte tüm hastalıklara şifa bulması mümkündür:

 • Elif lâm râ kitâbun enzelnâhu ileyke li tuhricen nâse minez zulûmâti ilân nûri bi izni rabbihim ilâ sırâtıl azîzil hamîd. Allâhillezî lehu mâ fîs semâvâti ve mâ fîl ard, ve veylun lil kâfirîne min azâbin şedîd. Ellezîne yestehıbbûnel hayâted dunyâ alâl âhırati ve yasuddûne an sebîlillâhi ve yebgûnehâ ivecâ, ulâike fî dalâlin baîd. Ve mâ erselnâ min resûlin illâ bi lisâni kavmihî li yubeyyine lehum, fe yudillullâhu men yeşâu ve yehdî men yeşâu, ve huvel azîzul hakîm. Ve lekad erselnâ mûsâ bi âyâtinâ en ahric kavmeke minez zulumâti ilân nûri, ve zekkirhum bi eyyâmillâh, inne fî zâlike le âyâtin li kulli sabbârin şekûr.

Sabah Namazından Sonra Okunabilen Dua

Sabah namazından sonra okunabilen dua aynı zamanda alimlere göre en hayırlı dualardan da birisi olarak görülmektedir. Özellikle sabah vaktinden sonra aşağıdaki duayı üçer kez okuyan ve sonrasında kalkıp işini yapmaya devam eden kimselerin tüm duaları kabul olacaktır. Yüce Allah bu kimseler için binlerce meleği görevlendirir. Bu meleklerin görevi kişinin dualarına âmin demektir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kenzül Arş Mucizesi Yaşayanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 • Ve iz kâle mûsâ li kavmihizkurû ni’metallâhi aleykum iz encâkum min âli fir’avne yesûmûnekum sûel azâbi ve yuzebbihûne ebnâekum ve yestahyûne nisâekum, ve fî zâlikum belâun min rabbikum azîm. Ve iz teezzene rabbukum le in şekertum le ezîdennekum ve le in kefertum inne azâbî le şedîd. Ve kâle mûsâ in tekfurû entum ve men fîl ardı cemîan fe innallâhe le ganiyyun hamîd.

313 Fatiha mucizesi yaşayanlar yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yasin Taylan Ak

Gaziantep Üniversitesi mezunu ardından Ankara İlahiyat Fakültesinde yüksek lisans yapan Yasin Taylan Ak hocamız, Din sosyolojisi, din psikolojisi, İslam tarihi hakkında birçok tez yazmış ve makaleler paylaşmıştır. Ülkemizde de çeşitli faziletler ve dua usulleri yaşayanlar hakkındaki yazılar da sitemizde mevcuttur.
Yorum yapın