Ana SayfaOkuyanlar7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yorumları

7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yorumları

7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yorumları ve yaşadıkları internetin en çok paylaşılanları ve merak edilenleri arasında yer almaya devam ediyor. 7 gün boyunca Ayetel Kürsi okuyan inançlı kimselerin yaşadıklarından önce Ayetel Kürsi’yi okumak gerekecektir. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

7 Gün Ayetel Kürsi Mucizesi

7 Gün Ayetel Kürsi Mucizesi
7 Gün Ayetel Kürsi Mucizesi

Özellikle “Ayetel Kürsi”, Kur’an’daki bir ayettir ve Bizler için en güçlü ayetlerden biri olarak kabul edilmektedir. “7 Gün Ayetel Kürsi Mucizesi”, insanların Allah’tan korunma, rehberlik ve bereket arayışıyla niyet ederek bu ayeti yedi ardışık gün boyunca okuduğu bir duadır.

Birçok insan, her gün Ayetel Kürsi okumanın fiziksel zararlara karşı koruma sağladığını, kötü ruhları veya negatif enerjiyi uzaklaştırdığını ve hayatta genel olarak daha fazla bereket getirdiğini düşünmektedir. Ayrıca bu ayeti düzenli olarak okumanın stres ve kaygıyı hafifletmeye yardımcı olur ve Allah ile bağlantısını kuvvetlendirir.

Ayetel Kürsi:

 • Allâhu lâ ilâhe illâ huvel hayyul kayyûm, lâ te’huzuhu sinetun ve lâ nevm, lehu mâ fîs semâvâti ve mâ fil ard, menzellezî yeşfeu indehû illâ bi iznih ya’lemu mâ beyne eydîhim ve mâ halfehum, ve lâ yuhîtûne bi şey’in min ilmihî illâ bi mâ şâe, vesia kursiyyuhus semâvâti vel ard, ve lâ yeûduhu hıfzuhumâ ve huvel aliyyul azîm.

Ayetel Kürsi Türkçe meali ise:

 • Allah ki, O’ndan başka ilâh yoktur. Hayy’dır Kayyum’dur. O’nu ne bir uyuklama ve ne de bir uyku hali tutmaz. Göklerde ve yerde olan herşey O’nundur. O’nun izni olmadan, O’nun katında kim şefaat etme yetkisine sahiptir? Onların önlerinde ve arkalarında olanları bilir. Ve O’nun lminden, O’nun dilediğinden başka bir şey ihata edemezler. O’nun kürsüsü gökleri ve yeri kaplamıştır. Ve o ikisini muhafaza etmek, Kendisine zor gelmez ve O Alâ’dır, Azîm’dir.

Bunun dışında Ayetel Kürsi’yi 7 gün boyunca okuyan kimseler bol rızıkla karşılaşmakla birlikte yoksulluktan da kurtulabilirler. Bunun yanı sıra inançlı kimseler Ayetel Kürsi ile içlerini dolduran bir huzura ve ferahlığa kavuşabilirler.

7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yorumları

Özellikle 7 Gün Ayetel Kürsi okuyanların yaşadıkları ve yorumları:

 • Bu uygulamayı gerçekleştirdiğim süre boyunca kendimi daha huzurlu ve güvende hissettim.
 • Her gün bu ayeti okumak, bana huzur veriyor. Bu huzurun devam etmesini istiyorum.
 • Zor zamanlarımda bu ayeti okumanın bana moral verdiğini hissettim.
 • Fiziksel olarak herhangi bir rahatsızlık yaşamasam da, kendimi korunduğumu düşündüm ve bu beni rahatlattı.

7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları

Bazı sosyal medyalardan edindiğimiz 7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları hakkında bilgileri sizler için listeledik.

 • Bazı insanlar, bu uygulamayı düzenli olarak yapmanın kendilerine huzur ve güven verdiğini bildirdiler.
 • Bu ayeti okumanın stresi azalttığına inandıklarını söyleyenler var.
 • Fiziksel hastalık veya zararlara karşı koruma sağladığını deneyimlediğini ifade eden kişiler de mevcut.
 • Ayrıca, kötü ruhları uzaklaştırma veya negatif enerjinin etkisinden kurtulma konusunda da faydalı olduğunu düşünenler bulunmaktadır.

Ayrıca 333 Kulillahümme Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ayetel Kürsi 7 Defa Okunursa Ne Olur?

Ayetel Kürsi 7 defa okunursa ne olur diye merak eden kişiler için yanıt oldukça basittir. Bir Müslüman Ayetel Kürsi’yi her gün 7 defa okuyup önce sağa sonra sola sonra yukarı sonra aşağı sonra arkaya ve en son öne doğru üflerse bu kişinin çevresini melekler sarar. Bu melekler Yüce Allah tarafından görevlendirilmekle birlikte görevleri inançlı kimsenin tüm dualarına âmin demektir. 7 defa okunan Ayetel Kürsi, Yüce Allah’ın da izniyle hayatları boyunca bir daha zorlukla karşılaşmazlar.

Ayrıca 1000 Ya Cami Ya Vedud Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Çok Ayetel Kürsi Okuyunca Ne Olur?

Çok Ayetel Kürsi okuyunca ne olur sorusu inançlı kimseler tarafından sosyal medyanın en çok konuşulanları arasında yer almaya devam ediyor. Her daim Ayetel Kürsi okuyan kişiler çeşitli fazilet ve mükafatlarla karşılaşmaktadır. Bunlardan biri de geçmişte işlemiş olduğu günahların affediliyor olmasından kaynaklanmaktadır. Ayetel Kürsi okuyan kişilerin aynı zamanda evlerinde büyü de olmayacaktır. Her namazın ardından Ayetel Kürsi okuyanlar için cennetin 8 kapısı sonsuza değin açılmaktadır.

Dilek İçin Ayetel Kürsi Nasıl Okunur?

Dilek için Ayetel Kürsi nasıl okunur sorusunun yanıtı sıkça merak ediliyor ve araştırılıyor. Öyle ki son dönemde Twitter başta olmak üzere pek çok sosyal medya platformunda çeşitli dilekler için nasıl Ayetel Kürsi okunduğuna ilişkin merak edilmektedir. Bunun için yapılması gereken şey vakit namazlarının ardından abdest halihazırda bozulmamışken Ayetel Kürsi’yi okumaktır. Böylece Yüce Allah, inançlı kimselerin ettiği duaları kabul edecek ve onları mükafatlandıracaktır.

Ve Hüvel Aliyyül Azim Kaç Kere Okunur?

Ve hüvel aliyyüz azim kaç kere okunur diye merak edenler için yanıt 70 olacaktır. Nitekim inançlı kimselerin okuması gereken tam metin aşağıdaki gibidir:

 • Vela yeuduhu hıfzuhuma ve hüvel aliyyül azim.

Bunu arka arkaya 70 kez okumak inançlı kimselerin şer ve kötülüklerden Allah’ın izniyle korunabilmelerini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra abdestli bir şekilde okuyanların çok daha etkili ve hızlı sonuçlar aldığı da bilinir. Yüce Allah, inançlı kimselerin tüm dualarını kabul eden ve daimi olarak onların yanında olandır.

Ayrıca Ya Semken Ya Ehken Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sonuç

Sonuç olarak,  7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları bakınca, kişiler manevi bir bağlantı kurmak ve iç huzur bulmak için harika bir yoldur demiştir.

7 gün ayetel kürsi okuyanların yorumları ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

7 Gün Ayetel Kürsi Mucizesi yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

OkunacakDualar.net

OkunacakDualar.net, Mucize Dualar Okuyanlar ve Yaşayanlar hakkında bilgiler veren duaların anlamı ve fazileti hakkında açıklamalar sunan bir blog sitesidir.
Yorum yapın