Ana SayfaFaziletiAmenerrasülü Okumanın Fazileti – Sırları Ve Önemi

Amenerrasülü Okumanın Fazileti – Sırları Ve Önemi

Amenerrasülü okumanın fazileti son yıllarda yeniden gündemin en üst sıralarında yer almaya başladı. Bu sayede Yüce Allah’a sığınmak da mümkün hale gelmektedir. Amenerrasülü gibi Yüce Allah için okunan dualar birçok fazileti de beraberinde getirir. Bu tip dualar sayesinde Yüce Allah’a el açmak ve duaların kabul olması mümkündür. Bunun yanında farklı duaların fazileti ile alakalı bilgiler için bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Amenerrasulü Mucizesi Yaşayanlar

Her gün namaz sonrasında Amenerrasülü okunmasının çeşitli faziletleri olduğu bilinir. Göğsü iman dolu kimseler tarafından okunmasıyla birlikte kısa süre içerisinde çeşitli faziletler görülebilmektedir. Bunun için Amenerrasülü’yü aşağıdaki gibi okumak gerekir.

Amenerrasulü Mucizesi Yaşayanlar
Amenerrasulü Mucizesi Yaşayanlar

Amene-rrasûlu bimâ unzile ileyhi min rabbihi velmu/minûn kullun âmene bi Allâhi ve melâ-iketihi ve kutubihi ve rusulihi lâ nuferriku beyne ehadin min rusulih ve kâlû semi’nâ ve ata’nâ ġufrâneke rabbenâ ve-ileyke-lmasîr Lâ yükellifu Allâhu nefsen illâ vus’ahâ lehâ mâ kesebet ve’aleyhâ me-ktesebet(k) rabbenâ lâ tu-âḣiżnâ in nesînâ ev aḣta/nâ rabbenâ velâ tahmil ‘aleynâ isran kemâ hameltehu ‘ale-lleżîne min kablinâ(c) rabbenâ velâ tuhammilnâ mâ lâ tâkate lenâ bih va’fu ‘annâ vaġfir lenâ verhamnâ ente mevlânâ fensurnâ ‘ale-lkavmi-lkâfirîn.

7 Ayetü’l Kursi 7 Amenerrasülü Okumanın Fazileti

Ayetü’l Kürsi, yanında okunduğu her dua ile çeşitli faziletlerin görülmesini sağlar. Bu nedenle 7 Ayetü’l Kürsi 7 Amenerrasülü okumanın fazileti birçok kişide görülmüştür. Şüphesiz ki kullar, yalnızca Allah’a ibadet etmek ve Allah için dua etmektedir. Böylece Allah-u Teala da kullarını aşağıdaki gibi faziletlerle mükafatlandırır.

  • 7 kez Ayetü’l Kürsi ve sonrasında 7 kez Amenerrasülü okuyan kimselerin sevdikleri Allah-u Teala’ya emanet olmaktadır. Bu duayı okuyan herkesin sevdikleri için Allah binlerce meleği görevlendirmektedir. Sevdiklerinin korunmasını isteyen inançlı kimseler bu şekilde okuyabilir.

Ayrıca Takıntılı Çocuğa Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Fazileti

Amenerrasülü duasını yukarıdaki gibi okuyan inançlı kimseler için çeşitli faziletler bulunmaktadır. Bu sayede mucizevi durumların yaşandığı görülecektir. Fakat her duada olduğu gibi Amenerrasülü de namaz sonrası ve abdestli bir şekilde okunmalıdır. Böylece faziletlerin görülmesi mümkün hale gelecektir.

  • Amenerrasülü duasının edilmesiyle birlikte eve üç gün boyunca şeytanın girmediği bilinmektedir. Böylece Allah rızası için her gün 7 kez okuyan kimselerin evi çok daha huzurlu olmaktadır.
  • Ferahlık, huzur ve rahatlık için okunması gereken yegâne dua Amenerrasülü duasıdır. Herkes tarafından tercih edilen ve okunduğu anda etkisi tesir eden bu duayı abdestli okumak gerekir.

Amenerrasülü Okuyanların Yorumları

Allah’ın adıyla ve Allah rızası için Amenerrasülü okuyanların yorumları oldukça önemlidir. Birçok Müslüman, bu duayı okuyarak çeşitli faziletler görmektedir. Görülen bu faziletleri internet üzerindeki yorumlar vasıtasıyla yayınlayarak daha fazla kişinin faziletlere şahit olması sağlanmaktadır. Amenerrasülü duasını okuyan inançlı kimselerin yorumları aşağıdaki gibidir:

  • “Cinlerden ve şeytanın şerrinden çok korkuyordum. Bazen gecenin karanlığından dolayı uykularımın kaçtığı bile oluyordu. İçimin rahatlaması için Amenerrasülü okumaya başladım. Her gün vakit namazlarımdan sonra 3’er kez okudum ve 1 ay kadar sonra tüm problemlerim ortadan kalktı. Yüce Allah bana bunu nasip eyledi.”
  • “Hayatımı Amenerrasülü okumaya başlamadan önce ve sonra diye ikiye ayırıyorum artık. Çünkü yaşadığım psikolojik sorunlardan dolayı birçok gecem uykusuz geçmiştir. Amenerrasülü sayesinde huzur dolu, ferah ve kaliteli uykular çekmeye başladım. Yüce Allah’ım beni cinlerden ve şeytanlardan korudu.”
  • “Birçok arkadaşımdan uzun yıllardır Amenerrasülü’yü duyuyordum. Fakat o zamanlar benim durumumun düzelebileceğine inanmıyordum. Psikolojik açıdan iyi hissetmediğim bazı dönemlerden sonra Amenerrasülü okumaya başladım ve bana çok iyi geldi ve gerçekten. Artık her çaresiz kaldığımda ve korkmaya başladığımda Allah’a dua etmekten ve Amenerrasülü okumaktan geri durmuyorum.”

Amenerrasülü Okumanın Fazileti yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Son olarak da Amenerrasülü Okumanın Fazileti yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Faruk Akar

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Faruk Akar, son yıllarda yayınladığı tezler ve konuşmalar sayesinde birçok duanın fazileti hakkında bizlere bilgi vermektedir. Şuan da hali hazırda birden fazla üniversitede ders vermektedir.
Yorum yapın