Ana SayfaFaziletiFe İn Tevellev Fe Kul Hasbiyallahu Fazileti – Etkili!

Fe İn Tevellev Fe Kul Hasbiyallahu Fazileti – Etkili!

Fe İn Tevellev Fe Kul Hasbiyallahu Fazileti birçok kişinin merak ettiği konuların başında gelmektedir. Dilerseniz gelin bu ayetin ne gibi durumlarda kullanıldığına ve ne gibi durumlara iyi geldiğine bir bakalım. Bunun yanında farklı duaların fazileti ile alakalı bilgiler için bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Fe İn Tevellev Fe Kul Hasbiyallahu Fazileti

Öncelikle Fe in tevellev fe kul hasbiyallahu fazileti pek çok kişi tarafından bilinmektedir. Faziletlerle dolu olan bu ayet, Tevbe suresinin 129.ayetidir. Bu nedenle inançlı kimseler için Tevbe suresi çok önemlidir. Geçmişte yapılan tüm kötülük ve olumsuz durumlara karşın edilen tövbe bu sure ile mümkün olmaktadır. Tevbe suresi aşağıdaki gibi okunmalıdır:

Tevbe Suresinin okunuşu: “Beraetum minallahi ve rasulihî ilellezîne ahettum minel muşrikîn. Fe siyhu fil erdî erbeate eşhuriv va’lemu ennekum ğayru ma’cizillahi ve ennellahe muhzil kafirîn. Ve ezanum minallahi ve rasulihî ilen nasi yevmel haccil ekberi ennallahe berîum minel muşrikîne ve rasuluh fe in tubtum fe huve hayrul lekum ve in tevelleytum fa’lemu ennekum ğayru mu’cizillah ve beşşirillezîne keferu bi azabin elîm. Veadellahul munafikîyne vel munafikati vel kuffara nara cehenneme halidîne fîha hiye hasbuhum ve leanehumullah ve lehum azabum mukîym. Fe in tevellev fe kul hasbiyallahu la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azîym”

Tevbe suresinin bilinen faziletleri ise aşağıdaki gibidir:

  • 129 ve 130.ayetlerin toplamda 10 kez okunması tüm hastalıkların şifa bulmasını sağlar. Bu sebeple inançlı kişiler tarafından sık tercih edilir.
  • Tevbe suresini okuyan kişilerin gönülden istedikleri her şey gerçek olur.
  • Tevbe suresini sürekli olarak okuyan kimseler yanarak, boğularak ve enkaz altında kalarak ölümü tatmazlar. Yüce Allah, hayırlı bir ölüm nasip eyler.

41 Kere Fe İn Tevellev

41 Kere Fe İn Tevellev
41 Kere Fe İn Tevellev

Öncelikle 41 kere fe in tevellev okuyarak yukarıda da yer alan faziletlerle karşılaşmak mümkün. Yüce Allah’ın her suresi, her ayeti kerimesi ve her mısrası hayır doludur. Fakat Tevbe suresi inançlı kimseler için büyük bir önem taşır. Allah rızası için okunan bu sureyi gün içerisinde 41 kez okumak önemlidir. Vakit namazlarının ardından abdestsiz olarak okunabilecek 41 Tevbe suresi dini bütün kimseler tarafından sık tercih edilir. Bu sayede yukarıdaki faziletlerin yanı sıra Allah-u Teala, 41 Tevbe okuyan kimseler için melekler görevlendirir. Bu melekler okuyan kişinin tüm dualarına âmin demek üzerine görevlidirler.

Ayrıca Celcelutiye Duası Fazileti Cübbeli yazımızı da inceleyebilirsiniz.

1900 Kere Fe İn Tevellev Okuyanlar

1900 kere fe in tevellev okuyanlar cehennem yüzü görmez ve doğrudan cennete alınırlar. Bu sebeple gün içerisinde dünyevi problemler ve hayat yerine ahiret için çalışma yapmak gerekir. 1900 kere Tevbe suresinin 129.ayetini okuyan inançlı kimselerin yeri cennette hazır tutulmaktadır. Yüce Allah bu kişilerin işlediği günahları affedendir. Şüphesiz ki o, inançlı kullarının seslerini her daim duyan ve işitendir. Günün büyük bir bölümünü fe in tevellev okuyarak geçiren kişilerin sayısı çok yüksektir.

Ayrıca 1001 Fatiha Mucizesi Yaşayanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Muhabbet İçin Fe İn Tevellev

Muhabbet için fe in tevellev okunması İslam alimleri tarafından sıkça tavsiye edilir. Yüce Allah, arası bozuk olan iki kişinin yeniden bir araya gelmesi için Tevbe’yi göndermiştir. Tevbe suresinin 129.ayeti ile birlikte kişilerin arası yeniden eskiye döner. Allah-u Teala, Müslüman kişilerin uzun süre küs kalmalarını istemez. Şüphesiz ki o, kullarını takip eden ve hayra sürükleyendir. Bu sebeple muhabbet için de fe in tevellev okumak oldukça önemlidir. Yukarıda da belirtildiği üzere fe in tevellev, Tevbe suresinin 129. Ayeti kerimesidir. Fe in tevellev, vakit namazlarının ardından abdest bozulmadan okunması gereken bir ayettir. Bu sayede faziletler daha erken ve yaygın olarak görülebilmektedir. Ayetin aşağıdaki şekilde okunması gerekmektedir:

  • “Fe in tevellev fe kul hasbiyallahu la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azîym.”

Ayrıca 41 Kere Fe İn Tevellev konusu ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Fe İn Tevellev Fe Kul Hasbiyallahu Fazileti yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Son olarak da Fe İn Tevellev Fe Kul Hasbiyallahu Fazileti yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Faruk Akar

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Faruk Akar, son yıllarda yayınladığı tezler ve konuşmalar sayesinde birçok duanın fazileti hakkında bizlere bilgi vermektedir. Şuan da hali hazırda birden fazla üniversitede ders vermektedir.
Yorum yapın