Ana SayfaOkuyanlarFerec Duası Okuyanların Yorumları – Fazileti

Ferec Duası Okuyanların Yorumları – Fazileti

Ferec Duası okuyanların yorumları genel olarak olumlu yöndedir. Ayrıca Ferec Duası okuyan herkesin genel olarak Allah’tan istekleri gerçekleşecek ve daha da etkili bir yaşantı sürmeleri söz konusu olacaktır. Bununla beraber Ferec Duası sayesinde farklı farklı istekleri rahatlıkla karşılanacak düzeyde de kalacaktır. Genel olarak başarılı olmak ve refah bir hayat içinde kalmak isteyenler için bu dua son derecede önem teşkil edecektir. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Kelimetül Ferec Duası Fazileti

Kelimetül Ferec Duası Fazileti
Kelimetül Ferec Duası Fazileti

Özellikle “Kelimetü’l-Ferec” veya “Kelimetül-Ferac” olarak bilinen dua, İslam geleneğindeki önemli dualardan biridir. Bu dua, Hz. Peygamber (sav) tarafından ümmeti için özel olarak tavsiye edilmiştir. Ancak, bu duanın içeriği ve metni hakkında farklı rivayetler bulunmaktadır ve bazı kaynaklarda farklı versiyonları yer almaktadır. İşte Kelimetül Ferec Duası Fazileti şunlardır:

  • Herhangi bir durumda başarısız olanların ciddi başarılara imza atmasını sağlar.
  • Halledilemeyecek olan durumlardan kurtulmak isteyenler için bu dua oldukça etkilidir.
  • Bela ve musibetlerden kurtulma konusunda bu dua oldukça önemlidir.
  • Özgüvenli ve cesur olma konusunda bu duanın faydaları olacaktır.
  • Toplumun saygısını kazanmada yararı olacaktır.

Ferec Duası Okuyanların Yorumları

Duanın temel anlamı, zor zamanlarda veya sıkıntılı durumlarda okuyan kişinin Allah’tan yardım, ferahlık ve kolaylık talep etmesidir. “Ferec”, Türkçe olarak “rahatlık”, “ferahlık”, “kolaylık” gibi anlamlara gelir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Ferec Duası Okuyanların Yorumları şu şekildedir:

  • Bu dua sayesinde hayatım gerçekten değişmeye başladı. Artık daha mutlu ve huzurluyum.
  • Günümüz ekonomisinde geçinmek oldukça zor. Bu yüzden sık sık bu duayı ediyorum.
  • Çok etkili bir dua. Aklıma her geldiğinde okuyorum. Beni gerçekten rahatlatıyor.

Ferec Duası Kuranda Kaçıncı Sayfada?

Bu dua, zorluklarla karşılaşıldığında, sıkıntılı anlarda ve çeşitli güçlüklerin aşılması için Allah’a yönelerek O’ndan yardım dileyen bir dua olarak okunur. Peygamberimiz (sav) bu duayı ümmeti için tavsiye etmiş ve müslümanlar arasında yaygın bir şekilde okunan dualardan biri olmuştur. Ayrıca bu dua Kuran’da yer almamaktadır. Böylece Ferec Duası Kuranda Kaçıncı Sayfada? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Gerçek Ferec Duası

Gerçek Ferec Duası zor zamanlarında rahatlamak, sıkıntıları hafifletmek ve işlerin kolaylaşması için Allah’a yönelerek yapılan bir duadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ya Kabid Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz. Peygamberimiz (sav) de bazı hadislerde bu duayı tavsiye etmiştir. İşte o dua şu şekildedir:

“Allahümme ahrisni bi aynikelleti lâ tenâmü   ve eknifni bi kenfikellezi la yürâmü, vağfir li  ver-hamni bi kudratike alâ ente sikati ve racâi fe  küm min nı’metin en’amte bihâ kalle leke bihâ şükri ve kem min beliyyetin ebleyteni bihâ kalle leke bihâ sabri fe yâ men kalle ınde nı’metihi şükri ve la yahrimüni ve yâ men kalle ınde sabri felem yahzülni ve yâ men raani alel hatâyâ ve lem yefdahni es’elüke en tüsalliye alâ muhammedin ve alâ âli muhammedin ke ma salleyte ve bârekte ve terahhamte alâ ibrâhiyme inneke hamiydün meciyd. Allâhümme eınni alâ diyni ve  dünyâye ve ahırati bit takva vahfızni fiymâ ğıbet anhü ve la tekilni ila nefsi fiymâ hadarteheı yâ men la tedurruhüz zünûbü ve la tenkusu hül mağfiratü heb li fiymâ la yenkusuke vağfir İi mâ la yedurruk. İlahi es’elüke feracen kariyben ve sabran cemiylen ve es’elükel âfiyete min külli beliyyetin ve es’elüke devâmel afiyeti ve es’elükeş  şükra alel âfiyeti ve es’elükel ğına anin nâsi ve la havle ve la kuvvete illa billâhil aliyyil azıym.”

Ferec Duası Okunuşu ve Anlamı

Ferec Duası, son derecede faydalı bir anlam içermektedir. Ayrıca Ferec Duası okunuşu ve anlamı da muhakkak bilinmesi gereken bir husus olmaktadır. Bu duanın önem teşkil edecek bir noktada olduğu da okunduktan sonra öne çıkacaktır.

  • “Allahümme ahrisni bi aynikelleti lâ tenâmü ve eknifni bi kenfikellezi la yürâmü, vağfir li ver-hamni bi kudratike alâ ente sikati ve racâi fe küm min nı’metin en’amte bihâ kalle leke bihâ şükri ve kem min beliyyetin ebleyteni bihâ kalle leke bihâ sabri fe yâ men kalle ınde nı’metihi şükri ve la yahrimüni ve yâ men kalle ınde sabri felem yahzülni ve yâ men raani alel hatâyâ ve lem yefdahni es’elüke en tüsalliye alâ muhammedin ve alâ âli muhammedin ke ma salleyte ve bârekte ve terahhamte alâ ibrâhiyme inneke hamiydün meciyd. Allâhümme eınni alâ diyni ve dünyâye ve ahırati bit takva vahfızni fiymâ ğıbet anhü ve la tekilni ila nefsi fiymâ hadarteheı yâ men la tedurruhüz zünûbü ve la tenkusu hül mağfiratü heb li fiymâ la yenkusuke vağfir İi mâ la yedurruk. İlahi es’elüke feracen kariyben ve sabran cemiylen ve es’elükel âfiyete min külli beliyyetin ve es’elüke devâmel afiyeti ve es’elükeş şükra alel âfiyeti ve es’elükel ğına anin nâsi ve la havle ve la kuvvete illa billâhil aliyyil azıym.”

Son olarak Ferec Duası okuyanların yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza da bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın