Ana SayfaMucize Dualarİnne Rabbi Ledifun Lima Yeşa’u Okuyanlar – Fazileti – Kapı Açar!

İnne Rabbi Ledifun Lima Yeşa’u Okuyanlar – Fazileti – Kapı Açar!

İnne rabbi ledifun lima yeşa’u okuyanlar ve İnne Rabbi Ledifun Lima Yeşa’u Fazileti yaşadıkları faziletleri anlatmaya devam ederken konu oldukça dikkat çekici bir hal aldı. İslâm aleminde çeşitli duaların farklı faziletleri olduğu bilinmektedir. Bu faziletler genellikle göğsü iman dolu kimselerin Allah-u Teala’ya sığınmasıyla gerçeğe dönüşür. Açılmaz kapıların açıldığı ve olmaz denen şeylerin dahi olduğu bu dua ile birlikte kalpten istenen her şey gerçek oluyor. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

İnne Rabbi Ledifun Lima Yeşa’u Okuyanlar

Şüphesiz Allah-u Teala, inançlı kullarının kalpten istediklerini geri çevirmez. Bu nedenle inançlı kimseler de her seferinde Allah’ın dışında başka birine muhtaç değildir. Aşağıda, Yusuf suresinin 100. ayetinin bir bölümü yer alıyor. Bu duanın okunmasıyla birlikte başkalarının olmaz dediği her şey olurken göğsü iman dolu kimseler tüm bu faziletleri görebiliyor.

“İnne rabbi ledifun lima yeşa’u.”

Bu ayeti kerimeyi okumadan önce çevredeki diğer inançlı kimselere de öğretmek gerekir. Sonrasında ise cuma günü vakit namazlarını tamamladıktan sonra 129 kez okunmalıdır. Günün geri kalanında ise sayı tutmadan, okunabildiği kadar okunması gerekir. Bu şekilde okumaya devam eden kimselerin oldukça kısa bir sürede faziletlerle karşılaşması olasıdır. Kapı duası olarak da bilinen bu okunuş en etkililerinden biridir. Bu nedenle Müslüman kişilerin bu durumu çevresine yayması ve daha çok kişinin Allah’ın mucizelerinden yararlanabilmesi istenir. Ayrıca İnne Rabbi Ledifun Lima Yeşa’u Okuyanlar ve yorumları aşağıdaki gibidir:

  • Allah-u Teala’nın birçok kapıyı açtığı bu ayeti bol bol okuyorum. Çok da faydasını gördüm.
  • Manevi olarak sıkıntılı dönemimde çok okudum. Çok şükür baya rahatladım.
  • İş bulma ve maddi sıkıntılar için okudum. Allah’a hamd olsun toparladım baya.

Ayrıca 333 Kulillahümme Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İnne Rabbi Ledifun Lima Yeşa’u Fazileti

İnne Rabbi Ledifun Lima Yeşa’u Fazileti
İnne Rabbi Ledifun Lima Yeşa’u Fazileti

Yusuf Suresinin 100. ayetinin bir kısmı olan İnne Rabbi Ledifun Lima Yeşa’u Fazileti ile çok konuşulmaktadır. Özellikle de bu ayet birçok kapı açmaktadır. Birbirinden güzel faydaları ve güzel sonuçları olan bu duanın faziletleri aşağıdaki gibidir:

  • Manevi olarak sizi huzura kavuşturur. Allah’a yaklaştırır.
  • Maddi olarak birçok kapı açar.
  • İnsan ilişkilerinizi kuvvetlendirir.

7 Kapı Duası

Yukarıdaki dua 7 kapı duası olarak da bilinir. Direkt olarak bu şekilde bir isme sahip olmasa da yaratılan etki nedeniyle böyle denir. İslam âleminde faziletler ve mucizeler çokça yaşanmıştır. Bunlara inanmayan kimseler ise 7 kapı duasının faziletlerini canlı canlı görmektedir. Allah-u Teala, inanmayanların önünde kullarına mucizeler ve faziletler yaşatmaktadır. Şüphesiz ki o, kullarına sahip çıkan ve esirgeyendir. Bu nedenle 7 kapı duasını yeteri kadar okuyan kimseler faziletlerle er ya da geç karşılaşacaktır. Fakat bu dua yalnızca göğsü imanla dolup taşan kimseler için geçerlidir.

Bunun dışında günlük hayatta inancı olmayan ancak bu tür faziletleri yaşamak isteyen kişilerin okumaması gerekir. 7 kapı duası olarak da bilinen “İnne rabbi ledifun lima yeşa’u.”, okunmadan önce abdest alınması gereken bir duadır. Bilindiği üzere dua ve tesbih için abdeste gerek yoktur. Fakat böylesi faziletli ve mucizevi sonuçlar doğuran dualarda Allah-u Teala’nın huzuruna abdestsiz çıkmamak gerekmektedir. Bu nedenle 7 kapı duası okumadan önce abdest almak önemli bir unsurdur.

Ayrıca Ya Semken Ya Ehken Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

7 Kapı Duası Okuyanların Yorumları

7 Kapı duasını okuyan inançlı kimseler sosyal medya üzerinden sıklıkla yorum paylaşmaktadır. Paylaşılan bu yorumlar 7 kapı duası okuyanların yorumları olarak bilinir. Mucizeyi yaşayanlar ve faziletleri gören kimseler tarafından yapılan bu yorumlar Allah’ın ne kadar kudretli ve güçlü olduğunu bir kez daha gözler önüne sermektedir. Allah-u Teala, dua eden ve kendine el açan herkesi duymaktadır. 7 kapı duası okuyan kişilerin yorumları aşağıdaki gibidir:

  • “Hiçbir fikrim yoktu ve internetten görmüştüm. Okumak için cuma gününü beklemeye başladım. Okuyana bir şeyler olacağına dair inancım ve beklentim çok da yüksek değildi aslında. Fakat okuduktan sonra daha önce olmayan bir şey oldu ve içim huzurla kaplandı.”
  • “7 kapı duasını internetten görmüştüm ve anlatıldığı şekilde 129 kez okudum. Sonrasında uzun yıllardır kapatamadığım borçlarımı kapatabileceğim toplu bir para elime geçti. Allah-u Teala 7 kapı duasıyla sesimi duydu ve bana el uzattı.”
  • “İnternette gördüğüm 7 kapı duası sayesinde uzun yıllardır bulamadığım hayırlı kısmetimi buldum. Allah bana sıcacık bir yuva ve hayırlı bir eş nasip eyledi.”

7 Kapı Duası Okuyanların Yorumları ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

İnne Rabbi Ledifun Lima Yeşa’u Fazileti yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

İnne Rabbi Ledifun Lima Yeşa’u Okuyanlar yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsi

OkunacakDualar.net

OkunacakDualar.net, Mucize Dualar Okuyanlar ve Yaşayanlar hakkında bilgiler veren duaların anlamı ve fazileti hakkında açıklamalar sunan bir blog sitesidir.
Yorum yapın