Ana SayfaOkuyanlarKuduriye Duası Yapanların Yorumları – Okumak Günah Mı?

Kuduriye Duası Yapanların Yorumları – Okumak Günah Mı?

Kuduriye Duası Yapanların Yorumları en çok araştırılan konular arasında yer alır. Dilerseniz gelin bu duanın ne gibi durumlarda kullanıldığına ve ne gibi durumlara iyi geldiğine bir bakalım. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Kuduriye Duası Yapanların Yorumları

Kuduriye duası yapanların yorumları sayesinde hayatta çeşitli faziletlerle karşılaşmak mümkündür. Yüce Allah, her zaman kullarının dualarını kabul eder ve onların seslerini işitir. Bu nedenle Müslümanların her konuda yapması gereken tek şey Allah’a el açmaktır. Bunu yaparken aşağıdaki Kuduriye duasını okuyarak yapmak da oldukça önemlidir.

  • “Vensurnâ feinneke hayrûn-nasirîn. Tâ sin mim. Tenzîlul kitâbi minallâhil azîzil alîm. Yâ Kuddur. Bismillahirrahmanirrahim. Aleyhî tevekkeltû ve hüve rabbûl arşîl azîm.”

Yukarıdaki duayı her gün 10 kez okuyan inançlı kimseler gönülden istedikleri şeylere erişme fırsatı yakalar. Fazilet ve mucizelerle karşılaşan kimselerin yorumları da aşağıdaki gibidir:

  • “Nazardan her zaman korkan ve sakınan biriyim. Bunun için Kuduriye duasını her gün okuyorum ve Allah’a hamd olsun ki nazardan korunabiliyorum. Benim gibi olanlar için Kuduriye duasını tavsiye ediyorum.”
  • “Ayrıldığımız eşimi hala çok seviyordum. Evliyken bir türlü dikiş tutturamamıştık ve bu ikimiz için de üzücüydü. Kuduriye duası okuyarak sevdiğime kavuştum. Benim gibi kavuşamayan inançlı kardeşlerim için de Kuduriye duasını önerebilirim.”
  • “Birbirimize saygı ve sevgi duysak da kalabalık bir aile olduğumuz için sürekli tartışma yaşıyorduk. Bunun giderilmesi için Kuduriye duasını önerdiler ve ben de okumaya başladım. Bir hafta sonra hiçbir tartışma olmadan geçinmeye başlamıştık. Allah’a hamd olsun.”

Kuduriye Duası Ne İçin Okunur?

Kuduriye Duası Ne İçin Okunur?
Kuduriye Duası Ne İçin Okunur?

Öncelikle Kuduriye duası; şifa bulmak, nazardan korunmak, huzursuzlukların yerini sevgiye bırakması gibi sebeplerden ötürü okunabiliyor. Bu da Kuduriye duası ne için okunur sorusunun yanıtı olacaktır. Allah-u Teala, Kuduriye duasıyla karşısına çıkan inançlı kimselerin dualarını kabul etmektedir. Üstelik her gün 7 kez Kuduriye duası okuyanlar için binlerce melek görevlendirilir ve kişinin dualarına âmin denir.

Kuduriye Duası Okumak Günah mıdır?

Kuduriye duasıyla ilgili pek çok araştırma yapılıyor. Bu araştırmalara Kuduriye duası okumak günah mıdır şeklinde sorular da dahildir. Kuduriye duası, okunması hiçbir şekilde günah olmayan bir duadır.

Kuduriye Duasının Fazileti

Allah-u Teala’nın ayeti kerimelerinin her birinde olduğu gibi fazilet ve mucizeler içermektedir. Bu nedenle inançlı kimselerin her biri Kuduriye duası okumakta serbesttir. Üstelik Kuduriye duası, okunduğunda çeşitli faziletlerle karşılaşılması da muhtemel bir duadır. Kısacası bu faziletler aşağıdaki gibidir:

  • Aile içerisinde yaşanan tartışmalar giderilir ve ortama sevgi hâkim olmaktadır.
  • Huzursuzlukların tamamı giderilir ve kalpler sevgiyle dolmaktadır.
  • Dileklerin en hızlı şekilde gerçekleşmesi için okunmaktadır.
  • Nazardan korur.
  • Allah-u Teala, şifa ve rızık kapılarını sonuna kadar açar.

Kuduriye Duası Sevgi İçin

Sevgi, her şeyin ilacı ve kaynağıdır. Bu nedenle inançlı kimseler de her daim sevgi dolu olmalıdır. Kuduriye duası sevgi için okunabilecek en özel dualar arasında yer almaktadır. İki kişi arasında soğukluk ve kopuk bağların olması çoğu zaman olumsuz gelişmelere neden olur. Bu da bağları tamamıyla koparır ve ilişkileri bitirir. Bu ilişkiler dostluk da olabilir çift ilişkisi de olabilir. Kısacası Kuduriye duası sayesinde tüm bağların yeniden sağlamlaşması sağlanabiliyor.

Kuduriye Duası Nihat Hatipoğlu

Kuduriye duası Nihat Hatipoğlu tarafından da çeşitli yayınlarda okunan bir duadır. Bu dua sayesinde inançlı kimseler onlarca farklı faziletle karşılaşabilmektedir. Bu faziletler sayesinde inançlı kimseler kalpten istediği her şeye erişme hakkına sahiptir. Bu dua pek çok kimse tarafından bilinmese de Nihat Hatipoğlu, çeşitli yayınlarında bu duaya değinmektedir. Böylece çok daha fazla kişiye yayılan Kuduriye duası, son zamanlarda internetin de en çok aratılanları arasındaki yerini korumaya devam ediyor. Kuduriye duasının fazileti, okunuşu ve hakkındaki çeşitli bilgiler yukarıda yer almaktadır.

Ayrıca, Kuduriye Duası Yapanların Yorumları ile alakalı bir kaç soruları sizler için cevapladık.

Kuduriye Duası Yapanların Yorumları yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Ayrıca, Kuduriye Duası Yapanların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın