Ana SayfaOkuyanlarMiftahul Cennet Duası Okuyanların Yorumları – Kaç Defa Okunur?

Miftahul Cennet Duası Okuyanların Yorumları – Kaç Defa Okunur?

Miftahul cennet duası okuyanların yorumları son zamanlarda inançlı kimseler tarafından sosyal medyanın en çok merak edilen konuları arasında yer almaya devam etmektedir. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Miftahul Cennet Duası Kaç Defa Okunur?

Miftahul Cennet Duası Kaç Defa Okunur?
Miftahul Cennet Duası Kaç Defa Okunur?

Öncelikle “Miftahul Cennet Duası”nı belirli bir sayıyla okuma konusunda net bir öneri bulunmadığından, kişisel tercihlerinize göre hareket edebilirsiniz. Fakat genellikle 3,5,7 ve 41 defa okunması gerektiği söylenmektedir. Böylece Miftahul Cennet Duası Kaç Defa Okunur? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ya Habir Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 • Bismillahirrahmanirrahim. Ve ilahüküm ilahün vahid la ilahe illa hüver rahmanür rahiym. Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, Muhammedün Rasullullah. Ve kul  rabbi euzü bike min hemezatiş şeyatıyn. Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, Muhammedün Rasullullah. Ve kul rabbi enzilni munzelen mübareken ve ente hayrul münzilinAllahümme edhılil cennete la ilahe illellah, Muhammedün Rasullullah. Rabbic’alni mukimas salati ve min zürriyeti rabbena ve tekabbel dua’Allahümme edhılil cennete la ilahe illellah, Muhammedün Rasullullah.

Miftahul Cennet Duası Okuyanların Yorumları

Cennet duası aslında pek çok surenin ve ayeti kerimenin birleşiminden oluşur. İşte Miftahul Cennet Duası Okuyanların Yorumları şu şekildedir:

 • Cennet duasını okumaya başladığımdan beri hayattan zevk almaya başladığımı söylemeliyim. Yüce Allah’a hamd olsun ki içimi ferah ve huzurlu tuttu.
 • İnşallah bu dua sayesinde Cennet’e giderim. Allah’ım sen büyüksün.
 • Cennet duasını en çok annem için okuyorum. Rahmetlinin toprağı bol olsun mekânı cennet olsun istiyorum. İnternette yaptığım araştırmalar sonucunda Miftahul cennet duasını keşfettim. Başta annem olmak üzere tüm ölmüşlerin hayrına okuyorum.

Miftahul Cennet Duası’nın Fazileti

Dilek ve isteklerinizin kabul olması için bu duayı tercih edebilirsiniz. İşte Miftahul Cennet Duası’nın Fazileti şu şekildedir:

 • Sağlık sorunu yaşayan kişiler bu duayı edebilir.
 • Evin içerisindeki huzurun sağlanması için bu duayı edebilirsiniz.
 • Borcu olan kişi borcunu kapatmak için bu duayı okuyabilir.
 • Her türlü kaza ve beladan kurtulmak için bu dua okunabilir.

Miftahul Cennet Duası Dilek İçin Nasıl Okunur?

Bu duayı okurken kesinlikle abdestli olmanız gerekir. Ayrıca dualarınızın kabul olması için sık sık okumanız gerekir. Fazileti oldukça fazla olan bu dua çok güçlü bir duadır. Böylece Miftahul Cennet Duası Dilek İçin Nasıl Okunur? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Cennet Duaları

Cennet duaları internetin en çok araştırılan konu başlıkları arasında yer almaya devam ediyor. En sık okunan ve popüler olan cennet duaları aşağıdaki gibidir:

 • Li yes’eles sâdikîne an sıdkıhim, ve eadde lil kâfirîne azâben elîmâ. Yâ eyyuhâllezîne âmenûzkurû ni’metallâhi aleykum iz câetkum cunûdun fe erselnâ aleyhim rîhan ve cunûden lem teravhâ, ve kânallâhu bimâ ta’melûne basîrâİz câukum min fevkıkum ve min esfele minkum ve iz zâgatil ebsâru ve belegatil kulûbul hanâcire ve tezunnûne billâhiz zunûnâ. Hunâlikebtuliyel mu’minûne ve zulzilû zilzâlen şedîdâ.
 • Ve iz yekûlul munâfikûne vellezîne fî kulûbihim maradun mâ vaadenâllâhu ve resûluhû illâ gurûrâ. Ve iz kâlet tâifetun minhum yâ ehle yesribe lâ mukâme lekum ferciû, ve yeste’zinu ferîkun minhumun nebiyye yekûlûne inne buyûtenâ avratun ve mâ hiye bi avratin, in yurîdûne illâ firârâ. Ve lev duhılet aleyhim min aktârihâ summe suilûl fitnete le âtevhâ ve mâ telebbesû bihâ illâ yesîrâ. Ve lekad kânû âhedûllâhe min kablu lâ yuvellûnel edbâr, ve kâne ahdullâhi mes’ûlâ. Kul len yenfeakumul firâru in ferartum minel mevti evil katli ve izen lâ tumetteûne illâ kalîlâ.

Cennete Girmek İçin Hangi Dua Okunur?

Cennete girmek için hangi dua okunur sorusunun yanıtı oldukça basittir. Yukarıdaki duaların yanı sıra cennete gitmek isteyenler ya da sevdiklerinin arkasından okumak isteyenler aşağıdaki duaları tercih edebilmektedir:

 • Yâ eyyuhân nebiyyuttekillâhe ve lâ tutıil kâfirîne vel munâfikîne, innallâhe kâne alîmen hakîmâ. Vettebi’ mâ yûhâ ileyke min rabbike, innallâhe kâne bimâ ta’melûne habîrâ. Ve tevekkel alâllâhi ve kefâ billâhi vekîlâ. Mâ cealallâhu li raculin min kalbeyni fî cevfihî, ve mâ ceale ezvâcekumullâî tuzâhırûne min hunne ummehâtikum, ve mâ ceale ed’ıyâekum ebnâekum, zâlikum kavlukum bi efvâhikum, vallâhu yekûlul hakka ve huve yehdîs sebîl.
 • Ud’ûhum li âbâihim huve aksatu indallâh, fe in lem ta’lemû âbâehum fe ıhvânukum fîd dîni ve mevâlîkum, ve leyse aleykum cunâhun fîmâ ahta’tum bihî ve lâkin mâ taammedet kulûbukum, ve kânallâhu gafûran rahîmâ. En nebiyyu evlâ bil mu’minîne min enfusihim ve ezvâcuhu ummehâtuhum, ve ulûl erhâmi ba’duhum evlâ bi ba’dın fî kitâbillâhi minel mu’minîne vel muhâcirîne illâ en tef’alû ilâ evliyâikum ma’rûfâ, kâne zâlike fîl kitâbi mestûrâ.

Miftahul cennet duası okuyanların yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın