Ana SayfaOkuyanlarYa Fettah Ya Rezzak 797 Okuyanlar – Ya Fettah Ya Rezzak fazileti

Ya Fettah Ya Rezzak 797 Okuyanlar – Ya Fettah Ya Rezzak fazileti

Ya Fettah Ya Rezzak 797 okuyanlar ve 797 Ya Fettah Ya Rezzak fazileti çeşitli tesirlere sahip olmaktadır. Yüce Allah, kullarının kelamında ve dilinde adının olmasını her daim hoşlukla karşılar. Ya Fettah ve Ya Rezzak ise Allah-u Teala’nın 99 isminden ikisidir. Bu isimler anlamları sebebiyle oldukça büyük faziletler meydana getirir. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Ya Fettah Ya Rezzak 797 Okuyanlar

İlk olarak Ya Fettah, Allah-u Teala’nın tüm kapıları açabileceğini ve aşamayacağı engelin bulunmadığını ifade eder. Bunun yanında diğer isim olan Ya Rezzak ise Yüce Allah’ın evrendeki tüm canlıların ihtiyacını karşılayan anlamına gelir. Bu isimleri okuyanlar birçok faydasını ve yararını görmektedir. Şimdi sizlere Ya Fettah Ya Rezzak 797 Okuyanlar tarafından yapılan yorumları listeleyeceğiz:

  • Çok fazileti olan bir dua bunun başlıca örneğine bakacak olursak da maddi açıdan beni çok rahatlattı.
  • Çocuklarım daha iyi bir geleceğe sahip olsun diye okudum. Son derece güzel bir dua.

Ya Fettah Ya Rezzak Beraber Kaç Kere Okunmalı?

Ya Fettah Ya Rezzak beraber kaç kere okunmalı şeklinde sorular sıkça sorulmaktadır. Allah-u Teala’nın isimlerinin okunması için herhangi bir alt ya da üst limit olmaz. İnançlı kimseler gün içerisinde dilediğince bu isimleri tekrar edebilir. Fakat belirli faziletlerle karşılaşabilmek adına bazı sınırlar çizilmiştir. Yüce Allah’ın bu iki ismini birlikte en az 797 kez okumak gerekir. Bu sayede Allah-u Teala da inançlı kullarının emellerinin farkında olur ve onlara faziletlerini gösterir.

Ayrıca Ya Semken Ya Ehken Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

797 Ya Fettah Ya Rezzak Fazileti

797 Ya Fettah Ya Rezzak Fazileti
797 Ya Fettah Ya Rezzak Fazileti

Her duanın ve zikrin birçok farklı yararı ve tesiri bulunmaktadır. Bu tesirin etkisinin yüksek olması için de belirli sayılarda ve usullerde okunmaktadır. Bunun yanında Allah’ın 2 ismi olan Ya Fettah ve Ya Rezzak, son derece yüksek faziletlilerdir. 797 Ya Fettah Ya Rezzak fazileti de aşağıdaki gibidir:

  • Maddi ve manevi yönden sıkıntılarınızdan kurtarmaktadır.
  • İçinizi imanla doldurur.
  • Allah’ın isimleri sayesinde Allah’u Teala’ya yakınlaşırsınız.

Ayrıca Tarık Suresi Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ya Fettah Ya Rezzak Okuyanların Yorumları

Ya Fettah Ya Rezzak okuyanların yorumları birçok kişi tarafından merak edilir. Allah-u Teala için okunan şey sure ya da ayetten ziyade yalnızca iki isim dahi olsa çok önemlidir. Yüce Allah, gün içerisinde dilinden ve kelamından adını düşürmeyen kullarının sesini her daim duyandır. Şüphesiz ki o, her şeyi işiten ve görendir. Bu minvalde Allah rızası için okunan 797 Ya Fettah Ya Rezzak sonrasında inançlı kimselerin yorumları aşağıdaki gibidir:

  • “En başlarda gözüm korkuyordu. Her gün 797 kez okuyamayacağımı düşünüyordum ama Allah’ıma hamd olsun ki bunun gücünü ve kuvvetini de bana verdi. Artık her gün toplamda 797 kez Ya Fettah Ya Rezzak okuyorum. Vakit namazlarımdan sonra abdestim bozulmadan okumaya devam ediyorum. Bu süre içerisinde de hayatımda köklü değişiklikler meydana geldi. Eskisinden daha mutlu, huzurlu biri haline dönüştüm.”
  • “Ya Fettah ve Ya Rezzak okumanın tam da benim problemlerimi çözeceğini keşke daha önceden görseydim. Allah’a el açtığım her seferde hamd olsun ki dualarım karşılık buldu ve kabul oldu. Ya Fettah ve Ya Rezzak için de aynısının geçerli olduğunu söyleyebilirim. Gönülden istediğim her şey artık elimde, bunun için Allah’a minnettarım ve tüm inançlı kardeşlerime de öneriyorum.”
  • “Ya Fettah Ya Rezzak okumak günlük yaklaşık 45 dakikamı alıyordu. Hayatımda geçirdiğim en huzurlu ve mutlu 45 dakika olduğunu söyleyebilirim. Allah-u Teala gönlümden geçen her şeyi gerçekleştirmemi nasip etti. Mutsuz giden evliliğim artık çok daha mutlu ve huzurlu ilerliyor. Allah-u Teala bana ve eşime bir çocuk nasip etti.”

Ya Fettah Ya Rezzak Ne İçin Okunur?

Ya Fettah Ya Rezzak ne için okunur sorusunun yanıtı oldukça basittir. Allah-u Teala için yapılan tüm eylemler birer ibadettir. Bu minvalde Ya Fettah Ya Rezzak okumak da ibadet ve hayır işidir. Bunun yanı sıra Yüce Allah’ın kendisine inanan kullarına karşı ne kadar bonkör olduğu da bilinir. Allah-u Teala inançlı kullarının Ya Fettah Ya Rezzak okumaları durumunda çeşitli faziletler göstermektedir. Bu faziletler kişilerin hayatını değiştirecek ve huzura erdirecek boyutlardadır. Ya Fettah Ya Rezzak okuyan herkes faziletleri göremeyebilir. Bunun için göğsün iman dolu olması ve kalpten okunması gereklidir.

797 Ya Fettah Ya Rezzak fazileti ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Bunun yanında Ya Fettah Ya Rezzak Fazileti yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Ayrıca Ya Fettah Ya Rezzak 797 okuyanlar yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın