Ana SayfaFaziletiRad Suresi 28 Ayet Fazileti – Arapçası Ve Okunuşu

Rad Suresi 28 Ayet Fazileti – Arapçası Ve Okunuşu

Rad Suresi 28 Ayet Fazileti en çok araştırılan konular arasında yer alır. Dilerseniz gelin bu faziletin ne gibi durumlarda kullanıldığına ve ne gibi durumlara iyi geldiğine bir bakalım. Bunun yanında farklı duaların fazileti ile alakalı bilgiler için bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Rad Suresi 28 Ayet Fazileti

Rad suresi 28 ayet fazileti birçok kişinin dikkatini çekmektedir. Yüce Allah, gönderdiği surelerde ve hadislerde çeşitli şifreler bırakmıştır. Bu şifreler sayesinde bazı kullar çeşitli faziletler ve mucizelerle ödüllendirilmektedir. Rad suresinin 28. ayeti aşağıdaki gibidir:

 • “Ellezine amenû vetatme-innu kulûbuhum bizikrillahi elâ bizikrillahi tatme-innü külûbu.”

Yüce Allah’ın bu ayeti kerimesinin faziletleri saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Şüphesiz ki o’nun gönderdiği her ayetin onlarca farklı sırrı, yüzlerce farklı fazileti bulunur. Allah-u Teala, okusunlar diye kullarına ayetler göndermiştir. Rad suresinin 28.ayetinin faziletleri aşağıdaki gibidir:

 • Yüce Allah’ın rızasını kazanmak için okunan Rad suresi, ahirette parlak ve huzurlu bir geleceği garanti altına alır.
 • Rad suresi okuyan Müslümanlar, düşmanları tarafından hainliğe ve şerre uğramaz.
 • Yüce Allah, Rad suresini düzenli olarak okuyan inançlı kimselerin dualarına âmin demesi için melekleri görevlendirir.
 • Rad suresi, rızık kapılarını sonuna kadar açar. Bu sayede dünyevi hayatta hiçbir şekilde yokluk çekilmez.

Rad Suresi 28. Ayet Arapçası

Rad Suresi 28. Ayet Arapçası
Rad Suresi 28. Ayet Arapçası

Öncelikle Rad suresi 28.ayet Arapçası da pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Kur’an-ı Kerim’de geçtiği şekliyle Rad suresi aşağıdaki gibidir. Aşağıdaki kısım yalnızca 28.ayeti içermekle birlikte yukarıdaki faziletlere sebep olan bölümdür. Bu bölümü Arapça olarak günde 99 kez okuyan inançlı kimseler ise birbirinden farklı faziletle karşılaşabilmektedir.

•             وَيَقُولُ الَّذٖينَ كَفَرُوا لَوْلَٓا اُنْزِلَ عَلَيْهِ اٰيَةٌ مِنْ رَبِّهٖؕ قُلْ اِنَّ اللّٰهَ يُضِلُّ مَنْ يَشَٓاءُ وَيَهْدٖٓي اِلَيْهِ مَنْ اَنَابَۚ

Ayrıca Takıntılı Çocuğa Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ra’d Suresi 28 Ayet Okunuşu

Özellikle bu ayetin okunuşu arapçası kadar önemlidir. Çünkü tam anlamıyla anlamak için okunuşunu bilmek gerekmektedir. Kısacası Ra’d suresi 28. ayetin okunuşu şu şekildedir:

“Katımızda bulunanlar, Allah’ın rahmetine ulaşmak için yalnızca Allah’a tevekkül etsinler. O, güçsüz olanların yardımcısıdır, yardımına müracaat edenleri korur.”

Rad Suresi 27-28 Meali

Rad suresi 27-28 meali birçok kişinin ilgisini çekmeye devam ediyor. Yüce Allah’ın, İslâm aleminin birliği ve dirliği hakkında bilgi verdiği bu sure oldukça önemlidir. 27 ve 28.ayetlerin okunuşları ve mealleri ise aşağıdaki gibidir:

 • Rad Suresi 27. Ayet:

“Veyekûlu-llezine keferû levlâ unzile’ aleyhi âyetun min rabbihi. Kulinnallahe yudilu men yeşâu veyehdi ileyhi men enâbe.”

“İnkâr edenler der ki; Ona Rabbinden bir mucize indirilseydi ya. De ki; Şüphe yok ki Allah, dilediğini şaşırtıverir. Kendisine tam bir bağlılıkla yöneleni de dosdoğru yola yöneltir.”

 • Rad Suresi 28. Ayet:

“Ellezine amenû vetatme-innu kulûbuhum bizikrillahi elâ bizikrillahi tatme-innü külûbu.”

“Onlar ki; inanmışlar ve Allah’ı anmakla kalpleri huzur ve doyum bulmuştur. Çünkü bilin ki kalpler, gerçekten de ancak Allah’ı anarak huzura erişir.”

Rad suresinin 27-28.ayetlerinin Türkçe okunuşları ve mealleri yukarıdaki gibidir. Bu ayetleri gün içerisinde okuyan inançlı kimseler ise çeşitli faziletlerle karşılaşmaktadır.

Rad Suresi 9. Ayet Fazileti

Rad suresi 9.ayet fazileti de merak edilen konular arasındaki yerini korumaya devam ediyor. Rad suresinin 9.ayeti aşağıda yer alıyor:

 • “Âlimu-lğaybi ve-şşehâdeti-lkebirû-lmute’ali.”

Yukarıdaki ayeti kerimenin Türkçe meali ise aşağıda yer alıyor:

 • “Gizliyi de bilen, açıkta olanı da bilen çok büyük ve yüce bir Tanrıdır.”

Rad suresini gün içerisinde 99 kez okuyan inançlı kimseler ise çeşitli faziletlerle ödüllendirilmektedir. Şüphesiz ki Yüce Allah, dilinden ve kelamından ayeti kerimeleri düşürmeyen kimselerin sesini her daim duyar. Onlar için gönderilen en önemli fazilet, dünyada ve ahirette huzurlu bir yaşam sürmektir.

Rad Suresi Okuyanların Yorumları

Sıkça merak edilen Rad Suresi Okuyanların Yorumları hakkında sizlere bir kaç adet yapılan yorumları bir araya getirdik.

 • “Rad suresi okumaya başladığımdan beri içimde tarif edemediğim bir huzur ve sevinç var. Yüce Allah’a hamdü senalar olsun.”
 • “Rad suresinin her şey için okunabileceğini duymuştum. Hastalığa şifa niyetiyle okudum ve birkaç hafta düzenli okuduktan sonra o mutlu haberi aldım.”
 • “Rad suresi okuyarak hayatımı yoluna sokmaya çalışıyorum. Bunu tüm Müslüman kardeşlerime tavsiye ederim. Hayatın amacı benim için artık çok daha farklı.”

Ayrıca Rad Suresi 28. Ayet Arapçası konusu ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Son olarak da Rad Suresi 28 Ayet Fazileti yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Faruk Akar

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Faruk Akar, son yıllarda yayınladığı tezler ve konuşmalar sayesinde birçok duanın fazileti hakkında bizlere bilgi vermektedir. Şuan da hali hazırda birden fazla üniversitede ders vermektedir.
Yorum yapın