Ana SayfaOkuyanlarYasin ve Mübin Duası Okuyanlar – Mübin Faziletleri!

Yasin ve Mübin Duası Okuyanlar – Mübin Faziletleri!

Yasin ve Mübin duası okuyanlar bu duaların yararlarını her zaman merak edeceklerdir. Ayrıca Yasin ve Mübin dualarını beraber okumakla ne gibi bir fazilet sahibi olacaklarını da göreceklerdir. Bununla beraber zikirlerinde ya da Allah’tan herhangi bir şey istediklerinde bu iki duayı beraberce okumanın yararını göreceklerdir. Genel itibarıyla Yasin ile Mübin duasını beraber okuyan kişilerin tüm istekleri olacaktır. Ayrıca genel olarak en kuvvetli ve tesirli yöntem olarak da bu uygulamayı hayata geçireceklerdir. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yasin ve Mübin Duası Okuyanlar

Yasin ve Mübin duası, Müslümanlar arasında sıkça okunan dualardan biridir. Bu duaların okunması, manevi açıdan birçok fayda sağladığına inanılıyor. Bu nedenle, birçok kişi düzenli olarak Yasin ve Mübin duasını okumaktadır. İşte Yasin ve Mübin Duası Okuyanlar sizlerle:

 • Yasin ve Mübin duasını okuduktan sonra içimde huzur ve mutluluk hissi uyandı. Dualarımın kabul edileceğine olan inancım arttı ve Allah’a olan bağlılığım daha da güçlendi.
 • Yasin ve Mübin dualarının okunması, benim için zor dönemlerde bir sığınak haline geldi. Dualarımı okuduğumda, içimdeki sıkıntılar azalıyor ve huzura kavuşuyorum. Dualarımın kabul edileceğine olan umudum her zaman taze kalıyor.
 • Mübin duasını okuduktan sonra, kalbimde bir rahatlama hissettim. Dualarımın kabul edileceğine olan inancım ve güvenim arttı. Yasin ve Mübin dualarının okunması, Allah’a yakınlaşmak ve manevi bağımızı güçlendirmek için güzel bir fırsat.

Mübin Duası Yorumları 🌟

Mübin Duası Yorumları
Mübin Duası Yorumları

Öncelikle Mübin duasını Yasin Suresi ile beraber okuyanların mutlak fayda görmesi kesindir. Ayrıca Mübin duası yorumları ile bu durumu göstermektedirler.

 • Her Cuma günü Yasin ile Mübin duasını beraber okuyorum. Tüm isteklerim gerçekleşmeye ve hayatımın iyileşmeye başladı.
 • Çocuklarım için mümkün olduğunca bu duaları okudum. Her biri iyi birer geleceğe sahip oldular.

Mübin Duası Faziletleri

Dünya ve ahiret yaşantısı için kişilerin farklı farklı istekleri olacaktır. Ayrıca var olan değişik sıkıntılarından kurtulmak adına duaya yöneleceklerdir. Bu hususta da niyet ederek Yasin Suresi içerisinde yer alan her bir Mübin ayetini farklı rakamlarda okumaları mümkün olacaktır. Bununla beraber Mübin Duası faziletleri de en kısa süre içerisinde ortaya çıkacak olan hususlar arasında yer alacaktır.

Dileklerin kabul olması adına en güçlü olan ilk okunan Mübin duası olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca bu duanın Yasin Suresi ile alakalı olması da dikkat çekmektedir. Yasin Suresi, Kur’an-ı Kerim’in en çok okunan ve tavsiye edilen surelerindendir. Bu konuda peygamberimiz de bir hadise yer vermiştir.

“Her şeyin kalbi vardır. Kur’an’ın kalbi de Yasin Suresidir.”

Yasin Suresi, Kur’an-ı Kerim’in özeti gibidir. Ayrıca Kur’an içerisinde yer alan tüm manaları özet olarak bu sure içerisinde görebilmek de mutlak olmaktadır.

Ayrıca 7 Mübinli Yasin Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Mübin Duası Nasıl Okunur?

Yasin Suresi toplamda 83 ayettir. Ancak bunlardan 7 tanesinde Mübin kelimesiyle bitiş durumu söz konusudur. Bununla beraber Mübin duası nasıl okunur gibi bir konu da gelişecektir. İlk olarak kişilerin manen hazır olması ve abdest alması bu süreçte önemlidir. Bununla beraber Yasin Suresi Mübin ile biten ilk parçasına kadar okunacaktır. Hemen arkasından Mübin duası ifa ediliyor. Sonrasında da her bir Mübin kelimesine kadar bu işleyiş içinde olmak söz konusudur. Bu aşamada da dilekler Allah’a iletilecektir. Mübin ile Yasin Suresi okumakla birlikte tüm dilekleri iletmek söz konusudur. Ayrıca bu şekilde oldukça tesirli bir duayı elde etmek de mutlaktır.

Yasin Suresi okunduktan hemen sonra Mübin duası okumak son derecede önemlidir. Yasin Suresi içerisinde 7 kez Mübin kelimesi geçmektedir. Her bir Mübin kelimesi sonrasında 7 kez Mübin duasını okumakta yarar vardır.

Mübin Duası Okunuşu ve Anlamı

Mübin duasıyla beraber tüm isteklerin karşılık bulması önemli bir husustur. Bununla beraber Mübin duası okunuşu ve anlamı da rahatlıkla bulunacak konumda yer almaktadır. İşte Mübin duası aşağıdaki gibidir.

 • Sübhane’l-müneffisi an külli medyun
 • Sübhane’l-müneffisi an külli mahzûn
 • Sübhane’l-muhallisi an külli mescun
 • Sübhane’l-alimi bi külli meknûn
 • Sübhane me cealae hazainehû beyne’l-kâfi ve’n-nûn
 • Ve izâ kazâ emran fe innema yekûlü lehü kün fe yekün
 • Sübhane’llezi bi yedihi melekütü külli şey’in ve ileyhi türceün.

Aşağıdaki listede ise duanın anlamı liste şeklinde yazılmıştır.

 • “Seni tenzih ederim, bütün noksanlıklardan sonsuz derce uzaksın Allah’ım. Borçluları borçlarından kurtarıp rahata kavuşturursun.”
 • Seni tenzih ederim; bütün noksanlıklardan sonsuz derece uzaksın Allah’ım. Üzüntü içinde olanları üzüntülerinden kurtarıp ferahlatırsın.”
 • “Seni tenzih ederim; bütün noksanlıklardan sonsuz derece uzaksın Allahım. Her türlü gizliyi bilirsin. Senin için gizli kalmış bir şey yoktur.”
 • “Seni tenzih ederim. Bütün noksanlıklardan sonsuz derece uzaksın Allahım. Senin hazinelerin kaaf ve nûn harfleri arasındadır.”
 • “Sen bir şeyin olmasını istediğinde “kün=ol” dersin ve oluverir.”
 • “Seni tenzih ederim, Bütün noksanlıklardan sonsuz derce uzaksın Allahım. Her şeyin iç yüzünü, eşyayı idare eden kanunlar senin elindedir. Sonunda her şey yine Sana döner.”

Ayrıca 333 Kulillahümme Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ayrıca, Yasin ve Mübin Duası Okuyanlar ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Ayrıca, Yasin ve Mübin Duası Okuyanlar yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Ayrıca, Yasin ve Mübin Duası Okuyanlar yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın