Ana SayfaOkuyanlar7 Mübinli Yasin Okuyanlar – Yasin ve Mübin Duası Okuyanlar

7 Mübinli Yasin Okuyanlar – Yasin ve Mübin Duası Okuyanlar

7 mübinli yasin okuyanlar ve Yasin ve Mübin Duası Okuyanlar söylediklerini dinlediğimizde bunu yapmanın ne denli faydalı ve işe yarar olduğu görülmektedir. Peki bu duanın ne gibi faydaları bulunmaktadır? Ne gibi durumlarda bu duaya başvurmak doğru olacaktır? Gelin bunların cevaplarına birlikte bakalım. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

7 Mübinli Yasin Okuyanlar

Açıkçası gerek internet üzerinde gerekse de etrafınızdaki insanlardan 7 mübinli yasini duymuşsunuzdur. Her ne kadar detaylı olarak ne işe yaradığını bilmeseniz de temel olarak kulak aşinalığınız bulunmaktadır. Bu noktada 7 mübinli yasin okuyanların bu dua hakkında neler söylediklerini de az çok biliyor olmanız gerekmektedir. Ancak bilmiyorsanız da hiç sorun değil. Zira bu yazımızda sizlere tüm bu detaylardan bahsetmek istemekteyiz.

Öncelikle bu duanın sadece bir olumlu etkisi olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Yani bazı dualarda olduğu gibi bunu tek bir durumda değil, hayatınızı kolaylaştırmak adına birçok durumda kullanabilmektesiniz. Peki ya etkileri neler? 7 mübinli yasin okuyanların da dediği gibi hayatınızdaki tüm zorlukların üstesinden gelmenize yarayan önemli bir dua olarak karşımıza çıkmaktadır. Zira öyle tek bir kullanımı da bulunmamaktadır. Hayatınızda yaşadığınız her türlü zorlukta bu duadan yardım almanız en doğru seçenek olacaktır. Bunun yanında bu duanın etkisini gösterebilmesi içinde yapmanız gerekenler bulunmaktadır. Her ne kadar dua okurken yapılması gerekenler ortak olsa da çoğu zaman göz ardı edilebilmektedir. Dilerseniz detaylarını kontrol edelim.

  • Birçok fazileti olan bir dua hem imanımızı kuvvetlendirdi hem de isteklerimizi okuduk. İnşallah kabul olacak.
  • Maddi olarak sıkıntıdaydık. Baya bir isteğimiz vardı, çok şükür duayı okuduk ve çalıştık toparladık.
  • Allah’ın izniyle isteklerimizi ve dualarımızı dile getirdik. Duamızı okuduk. Hayırlı sonuçları için sabırla bekliyoruz.

Ayrıca 333 Kulillahümme Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Yasin ve Mübin Duası Okuyanlar

Yasin ve Mübin Duası Okuyanlar
Yasin ve Mübin Duası Okuyanlar

Öncelikle duanın Allah ile sizin aranızda bir bağ kurmaya yaradığını unutmamak gerekmektedir. Bu doğrultuda elinizde bir sihirli değnek olmadığını ve bu eylemi kalpten yapmanız gerektiğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Zira herhangi bir duada kendinizi Allah’a yakın hissetmek için duayı kalpten ve aşırı samimi bir şekilde okumanız gerekmektedir. Bu kadarı gerçekten yeterli midir? Açıkçası kesin olarak yeterlidir ya da yeterli değildir demek mümkün olmamaktadır. Ancak bu noktada kesin bir etki görmek için yapmanız gereken şey doğru bir niyet ile içten bir dua etmektir. Bunun gerçekten etkisini göreceksiniz. 7 mübinli yasin okuyanların söyledikleri de bunları doğrular niteliktedir. Niyet demişken bazı noktalara da değinmek gerekmektedir. Bir dua için niyet ederken yani istekte bulunurken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Özellikle edilen niyette haram ya da yasak bir şeyin olmaması gerekmektedir. Bu tarz durumları ya da istekleri içeren duaların etkili olmayacağını unutmamanız gerekmektedir.

Ayrıca 1000 Ya Cami Ya Vedud Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Döngel Yasin Nasıl Okunur?

Son zamanlarda en çok merak edilen hususlardan bir tanesi de Döngel Yasin Nasıl Okunur? Olmuştur. Özellikle de Yasin duası ülkemizde çokça okunmaktadır. Bu dua aşağıdaki şekilde okunmaktadır:

Sübhanel-müneffisi an külli medyünin Sübhanel-müferrici an külli mahzunin Sübhane men ceale Haza-inehü beynel-kafi vennuni Sübhane men iza erade şey-en en yegule lehü kün fe yeküün Allahümme ya müferric ferric anna hemmena ve ğammena feracan acilen birahmetike yaa erhamer-rahimiin ve Sallallahü alee seyyidinaa Muhammedin ve Alihi ve sahbihi ecma-in

Mübinli Yasin Duası

7 Mübinli Yasin Faziletleri

7 mübinli yasin okuyanların bu duanın etkileri hakkında söylediklerine genel olarak baktık. Eldik 7 mübinli yasin faziletleri konusuna. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, bu duanın faydalarını tek bir başlık altına toplamak mümkün görünmemektedir. Ancak illa ki genel bir kavramdan bahsetmek gerekirse, bu duanın dilekleri yerine getirmeye yaradığı söylenmektedir. Ama bu dilekler nelerdir? Ne gibi dilekler için bu dua okunmaktadır. Gelin dilerseniz bu konuyu da biraz açalım.

Bu dua ilk olarak borçlarını ödemekte sıkıntı yaşayan kişiler için oldukça etkili bir dua olmaktadır. Eğer bir kişi borç sorununa karşın düzgün ve içten 7 mübinli yasin okursa sorunlarından kurtulmaktadır. Ve borcunu ödemek için bir çözüm yolu bulmaktadır. Tabi ki tek faydası bu değildir. Bu dua aynı zamanda okuyan kişiyi ya da okunan kişiyi kazalardan ve belalardan korumaktadır. Bunun için herhangi bir durum ile karşılaşmadan önlem olarak dua okunması da oldukça önemlidir. Bunun yanında 7 mübinli yasin okuyanların bunu tercih etmesinin en büyük sebeplerden biri de, vesveselerden koruma sağlamasıdır. Sizde bu gibi durumlarda bu duaya sığınabilirsiniz.

7 Mübinli Yasin Nasıl Okunur?

Öncelikle şunu belirtelim ki 7 Mübinli Yasin, bazı İslami kaynaklarda bahsedilen bir uygulamadır. Bu uygulamada, Yasin suresinin yedi farklı ayeti okunarak dua edilir. Ancak bu uygulama, genel İslam inancına göre zorunlu ya da tavsiye edilen bir uygulama değildir.

Eğer Yasin suresinin tamamını veya belli bölümlerini okumak istiyorsanız, şu adımları izleyebilirsiniz:

  1. İlk olarak, temiz bir yerde abdest alın.
  2. Yasin suresini okumaya başlamadan önce, niyet edin ve Allah’tan yardım isteyin.
  3. Başlangıçta, “Bismillahirrahmanirrahim” ayetini okuyun. Bu, Yasin suresinin başlangıcındaki ayettir.
  4. Yasin suresini okumaya başlayın. Eğer tamamını okumak isterseniz, 1-83. ayetleri okuyabilirsiniz.
  5. Yasin suresini okurken, anlamını ve içeriğini anlamaya çalışın. Böylece okuduğunuz ayetlerin manasını kavrayabilir ve dua ederken daha anlamlı olabilirsiniz.
  6. Okuduktan sonra dua edin. Allah’tan yardım, rahmet ve bağışlanma isteyin. Sevdikleriniz, aileniz ve tüm müminler için de dua edebilirsiniz.
  7. Son olarak, selam verin ve Yasin suresini okumanın sevabını Allah’tan isteyin.

Unutmayın ki, Yasin suresini okumanın belirli bir sayısı ya da sıklığı yoktur. Kendinize uygun bir zaman dilimi seçin ve Yasin suresini okumaya başlayabilirsiniz. Ayrıca, İslam dininde diğer duaların yanı sıra, Yasin suresini okumanın da birçok faydası olduğuna inanılmaktadır. Böylece 7 Mübinli Yasin Nasıl Okunur? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Mübin Suresi Nasıl Okunur?

Yasin Suresi toplamda 83 ayet olarak bilinmektedir. Ancak bu ayetlerin 7 tanesinde Mübin kelimesiyle bittiği öne çıkmaktadır. Ayrıca Mübin Suresi nasıl okunur gibi bir konu da etkili olacaktır. Bu duayı okumaya başlamadan önce niyetlenmek önemlidir. Ayrıca abdest alarak faaliyete geçmek de gerekli olan konular arasındadır.

Mübin Suresi, Yasin ile beraber okunur. Yasin Suresi’nde her “Mübin” kelimesinin geçtiği kısma kadar okunduktan sonra bu duayı tekrarlamak önemlidir.7 kez bu şekilde hareket ettikten sonra Yasin Suresi tamamlanacaktır. Bundan sonraki süreçte de Allah’tan olan istek ve dilekleri niyaz etmekte yarar vardır.

Yasin Suresi’nin her Mübin kısmında bu dua 3-5 ya da 7 kez okunmalıdır. Bununla beraber Mübin Suresi ile birlikte mutlak bir fayda görmek de kesin olacak olan konular arasındadır.

Ayrıca Ya Semken Ya Ehken Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Yasin ve Mübin Duası Okuyanlar ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Döngel Yasin Nasıl Okunur yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

7 Mübinli Yasin Okuyanlar yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın