Ana SayfaFaziletiYa Müfettihu Fettih Duası Fazileti – Bütün Engelleri Kandıran Dua

Ya Müfettihu Fettih Duası Fazileti – Bütün Engelleri Kandıran Dua

Ya müfettihu fettih duası fazileti ve Bütün Engelleri Kandıran Dua karşılaşan kişiler tarafından oldukça önemlidir. Hacet duası olarak da bilinen bu duanın okunması durumunda yüzlerce farklı mucize ile şereflenmek mümkündür. Bunun yanında farklı duaların fazileti ile alakalı bilgiler için bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Ya Müfettihu Fettih Duası Fazileti

Yüce Allah, şüphesiz ki isimlerini ve dualarını kelamlarından eksik etmeyen kimseleri çok sever. Dua, aşağıdaki şekliyle abdestli bir şekilde ve günde 115 kez okunmalıdır:

Ya müfettihu fettih. Ya müferricü ferric. Ya müsebbibu sebbib. Ya müyessiru yessiril fetha vel ferecü minke Ya Fettah Ya Aliym iyyake na’büdü ve iyyake nesteiyn.

Ya Müfettihu Fettih Duası

Yukarıda yer alan Hacet duasını okumadan önce muhakkak ki abdestli olmak şarttır. İslam alimleri tarafından da belirtildiği üzere normal şartlarda dua ve ayeti kerime okumalarında abdeste gerek yoktur. Fakat bunun gibi mucize ve fazilet beklenen istisnai durumlar için abdestli olmak önemlidir. Aynı zamanda vakit namazlarının ardından okunması çok daha hayırlı olacaktır. Ya Müfettihu Fettih Duası Fazileti ise aşağıdaki gibidir:

  • Dua, kişi tarafından hangi niyet ile okunduysa o niyet gerçek olur.
  • Allah-u Teala, bu duayla birlikte kişinin rızık kapılarını sonuna değin açar.
  • Bu dua şifa ve sağlık için en etkili dua olarak bilinir.
  • Ya müfettihu fettih duasıyla birlikte hem dünyada hem de ahirette mutluluk ve huzur sağlanır.

Ayrıca Vird-i Settar Duası Faziletleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bütün Engelleri Kandıran Dua

Bütün Engelleri Kandıran Dua
Bütün Engelleri Kandıran Dua

Hayatımızda günlük yaşamımızı zorlaştıran birçok olay ve durumla karşı karşıya gelmekteyiz. Bu gibi durumlardan kaçınmak ve de güzel bir yaşam amacı ile Bütün Engelleri Kandıran Dua arayışına girmekteyiz. Bunun için de Ya Müfettihu Fettih Duası oldukça fazla tercih edilmektedir.

Ya Müfettihu Fettih Duası Anlamı

Ya müfettihu fettih duası anlamı hakkında birçok yanlış bilgi mevcuttur. Hacet duasının resmi kaynaklarca yayınlanmış olan anlamı aşağıdaki gibidir:

“Ey Rabbim! Önümde yer alan engelleri kaldır. Ey tüm darlıkları ve felaketleri önleyen Rabbim! Darlıkları gider. Ey sebepleri ve sonuçları yaratan Allah’ım! Bir sebep yarat. Ey kolaylıkları meydana getiren Rabbim! Önümdeki zorluklarla baş etme gücü ver çünkü zorlukları giderme gücü sendedir. Yalnızca sana ibadet eder ve her şeyi senden isterim.”

Ya Müfettihu Fettih Duası Türkçe Meali

Ayrıca 41 Felak 41 Nas 41 Ayetel Kürsi Fazileti yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ya Müfettihu Fettih Duası Okuyanların Yorumları

Ya müfettihu fettih duası okuyanların yorumları son dönemde en sık merak edilen konulardan biri haline gelmiştir. Aziz Allah için okunan her dua ve her ayeti kerime büyük sevaplar sağlamaktadır. Fakat bazı dua ve ayeti kerimeler çeşitli faziletlere de yol açabilir. Bu nedenle Müslüman kişiler tarafından sıkça okunmaktadır. Ya müfettihu fettih duası okuyanların yorumları ise aşağıda yer almaktadır:

  • “Ya müfettihu fettih duasını okumaya başladığım günden beri içimde anlayamadığım bir mutluluk ve huzur var. Allah’a hamd olsun ki eski depresif ve ruhsal sıkıntıda olduğum günleri geride bırakabildim. Bunun için Yüce Allah’a şükretmekten başka ne yapabilirim bilmiyorum. Herkese bu duayı okumasını tavsiye ediyorum.”
  • “Tüm doktorların ümit yok demesine rağmen son çareyi yine ilk denememiz gereken yerde bulduk. Yüce Allah’a ellerimi açtığımda ve günlerce bu duayı okuduğumda sağlık problemlerimiz çözülmüştü. Allah’a hamd olsun ki artık sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam sürüyoruz.”
  • “Bu duayı okuyan kişiler gönlünden ne isterse o gerçekleşir diye bir şey duymuştum. Buna her ne kadar fazla ihtimal vermesem de denemek istedim. Sonucunda anladım ki yazılanların hepsi doğruymuş. 3 ay boyunca her gün ara vermeden bu duayı okumaya devam ettim ve şükürler olsun ki artık bir bebeğimiz var.”

Ya Müfettihu Fettih Duası Kaç Kere Okunmalı?

İlk olarak Ya müfettihu fettih duası kaç kere okunmalı sorusu birçok Müslüman tarafından merak edilmektedir. Hacet duası olarak da bilinen bu dua gün içerisinde 115 kez okunmalıdır. Bu sayede Yüce Allah’a sığınmak, el açmak ve faziletlerinden faydalanmak mümkün hale gelecektir. Aziz Allah, şüphesiz ki kullarını esirgeyen ve dualarını kabul edendir.

Ayrıca Bütün Engelleri Kandıran Dua konusu ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Bunun yanında Ya Müfettihu Fettih yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Son olarak da Ya Müfettihu Fettih Duası Fazileti yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Faruk Akar

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Faruk Akar, son yıllarda yayınladığı tezler ve konuşmalar sayesinde birçok duanın fazileti hakkında bizlere bilgi vermektedir. Şuan da hali hazırda birden fazla üniversitede ders vermektedir.
Yorum yapın