Ana SayfaOkuyanlarSekine Duası Okuyanların Yorumları – Fazileti Nedir?

Sekine Duası Okuyanların Yorumları – Fazileti Nedir?

Sekine Duası okuyanların yorumları bu duanın ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Bununla beraber en güçlü arzuları bile karşılayan bir etki yaratmaktadır. Ayrıca İslam alimlerinin üzerinde durduğu dualar arasında da yer almaktadır. Bu noktada sayısız kişi de Sekine Duası ile gerekli sonuçlara ulaştıklarını ve istediklerinin karşıladığını belirtmektedir. Ayrıca bu dua anlamı bakımından da kutsal bir konumda yer almaktadır. 19 farklı Kur’an ayetinin yanı sıra Allah’ın 6 ismini içeren bir dua olması da herkesin yararlanacağı düzeyde de varlık göstermektedir. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Sekine Duası Faydaları

Sekine Duası, 19 sistemine dayanan İsm-i Azam duası olarak adlandırılmaktadır. Ayrıca Sekine Duası faydaları da genel olarak fazlasıyla gündemdedir. Besmelenin 19. Harfi ve Allah’ın 19. Harfine bağlı olarak bu duanın büyük bereketler taşıdığı İmam Ali tarafından belirtilmektedir. Ayrıca Sekine Duası şu şekilde okunmaktadır.

 • Bismillahirrahmanirrahim
 • Estağfirullah
 • Allahumme salli ala seyyidina
 • Muhammedin ve ali seyyidina
 • Muhammed Allahu Ekber
 • Bismillahirrahmanirrahim
 • Ferdün, Hayyun, Kayyumun, Hakemun, Adlun, Kuddûsun
 • Seyec ‘alullahu ba’de ‘usru-y yusra

Sekine Duası Fazileti

Sekine Duası Fazileti
Sekine Duası Fazileti

Faydaları ve faziletleriyle Sekine Duası son derecede öne çıkmaktadır. Ayrıca Sekine Duası fazileti ile bu duanın ne kadar güçlü bir konumda olduğu da anlaşılacak düzeydedir.

 • Sekine Duası okuyanların kişisel ve iş yaşantılarındaki dilekleri karşılık bulacaklardır.
 • Sekine Duası sayesinde insanların mental sorularından kurtulması mümkündür.
 • Bu duanın okunduğu hanelerde fitne olmayacaktır. Ayrıca evin bereketi de artacaktır.
 • Sekine Duası tövbe duası ile beraber okunacaktır.
 • Sekine Duasını namaz sonrasında okumak unutkanlığı ortadan kaldıracak ve zekayı güçlendirecektir.
 • Sekine Duası, düşmanlara karşı koruma sağlayacaktır.
 • Mutlu olmak için Sekine Duası oldukça etkilidir. Tüm arzuların karşılığını bulmayı desteklemektedir.
 • Sekine Duası okumayı alışkanlık haline getirenler günahlarından arınacaklardır.

Sekine Duası, oldukça etkili bir bereket duasıdır. Ayrıca sahih kaynaklarda Sekine Duası’nın oldukça fazla faziletlere sahip olduğunu da gündemine alacaktır.

Sekine Duası Okuyanların Yorumları

“Sekine Duası”, İslam dininde önemli bir yere sahip olan bir dua olarak bilinir ve pek çok kişi tarafından okunmaktadır. Bu dua, kişinin manevi açıdan güçlenmesine, Allah’a olan bağlılığını arttırmasına ve dualarının kabul olmasına yardımcı olduğu düşünülen bir duadır. İşte, Sekine Duası Okuyanların Yorumları sizlerle:

 1. Bu duayı okuduğumda içimde huzur ve sükunet hissediyorum. Dualarımın kabul olması için her gün bu duayı okuyorum.
 2. Sekine Duası, Allah’a olan bağlılığımı güçlendirdi ve beni manevi açıdan daha da güçlendirdi. Bu duayı okumak beni mutlu ediyor.
 3. Zor zamanlarımda bana güç ve cesaret veriyor. Bu dua sayesinde sabırlı olmayı öğrendim ve hayatıma daha olumlu bakıyorum.
 4. Benim için büyük bir mucize oldu. Bu duayı okuduğumda, dileklerimin gerçekleşeceğine dair bir inanç hissediyorum ve hayatıma daha fazla umutla bakıyorum.

Sekine Duası Yorumları

Sekine Duası duasına dair söylemler de son derecede önemlidir. Ayrıca Sekine Duası yorumları da ne kadar güçlü olduğunu gösterecektir.

 • Sekine Duasını 2 aydır okuyorum. Şükürler olsun tüm dualarım kabul oldu.
 • Birkaç isteğim vardı. Bu duayı okuyarak her birine ulaştım.
 • Uzun bir süredir bu duayı okurum. Maddi ve manevi olarak etkilerini gördüm
 • Sekine Duası okuyarak tüm sorunlarımdan kurtuldum.

Sekine Duası Mucizesi

Sekine Duası hakkında bilgi sağlayan kaynaklara bağlı olarak bu duanın yararlarından ve faziletlerinden bahsedilmektedir. Ayrıca Sekine Duası mucizesi gereği fazlasıyla zikredilen bir dua olarak yer alacaktır. Ayrıca Sekine Duası zikrinin dilekleri gerçekleştirme ve sorunları giderme gücüne sahip olması da kesindir.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 41 Vakıa Suresini Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sekine Duası Ne Zaman Okunur?

Sekine Duası konusunda hangi vakitlerde okunması gerektiği de merak konusudur. Ayrıca Sekine Duası ne zaman okunur sorusu dahilinde herhangi bir zaman kısıtlaması olmayacaktır. Ancak yatsı ve sabah namazlarından sonra okunması da önerilmektedir. En fazla yararın bu zamanlarda ortaya çıkacağından da genel olarak bahsedilmektedir.

Sekine Duası Kaç Gün Boyunca Okunmalıdır?

Sekine Duası’nın ne zaman okunacağı da önemlidir. Ayrıca Sekine Duası kaç gün boyunca okunmalıdır sorusu da gündeme gelecektir. Bu dua tek bir kez okunması durumunda bile yarar sağlayacaktır. Ancak isteklerin karşılanması için 3 gün arka arkaya okunmasında yarar vardır. Ayrıca nimet duası olarak okunacaksa da 7 gün namaz sonralarında okunması da önemlidir.

Ayrıca, Sekine Duası Okuyanların Yorumları yazısı ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için bir araya getirdik.

Ayrıca, Sekine Duası Okuyanların Yorumları yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın