Ana SayfaOkuyanlarYa Cebbar Okuyanların Yorumları

Ya Cebbar Okuyanların Yorumları

Ya Cebbar okuyanların yorumları da bu esmanın ne kadar faydalı ve etkili olduğunu gösteren türdedir. Ayrıca Ya Cebbar esması Allah’ın kudreti hakkında net bir bilgi verecektir. Emirlerine karşı gelinmediği, hükümlerinin uygulanmama ihtimalinin olmadığı ve kuvvetinin sınır tanımadığı gibi özellikleri gösteren esmadır.

Ya Cebbar, aynı zamanda Allah’ın hiçbir zaman mağlup olmayacağını da ifade etmektedir. Bu nedenle Allah’a sığınacak olan kişilerin sıklıkla yöneldikleri esmalar arasında da varlık göstermektedir. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Alt kısımda Ya Cebbar Okuyanların Yorumları yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Ya Cebbar Mucize Dualar

Ya Cebbar, Allah’ın 99 isminden fazileti güçlü olan bir ismidir. Arapça yazılışı “يا جبار” şeklindedir ve “Ya Jabbār” olarak da bilinir. Türkçe anlamı ise “Zorlayıcı”, “Dizginleyici” veya “Tamir Eden” gibi kelimeler ile ifade edilir. Bu isim, dünyada var olan herhangi bir kaos veya bozukluğa rağmen Allah’ın düzeni ve dengeyi geri getirebilen gücünü yansıtır.

Ya Cebbar Okuyanların Yorumlarına geçmeden önce nasıl okunduğuna dair bilgileri sizlere sunalım. Çünkü esmaların ecbed değeri ve ne zaman çekileceği çok önemlidir.

El Cebbar Ebced Değeri

Ya Cebbar, ebced değeri olarak 206 sayısı öne çıkmaktadır. Ayrıca Ya Cebbar esmasına yönelik zikir saatleri de bellidir. Sabah güneş doğarken ya da ikindi namazı sonrasında Ya Cebbar zikrini çekmek söz konusudur. Gece okuması yapacak olanların da tam gece yarısında başlaması tavsiye edilmektedir.

Ya Cebbar Fazileti ve Sırları

Ya Cebbar Fazileti ve Sırları
Ya Cebbar Fazileti ve Sırları

Allah’ın her isminin fazileti ve faydaları vardır. Ya Cebbar Okuyanların Yorumları bunu kanıtlar niteliktedir. Aynı şekilde Ya Cebbar esmasının faziletleri de bu ismin ne kadar güçlü olduğunu göstermektedir. Bununla beraber Ya Cebbar esmasını sürekli olarak dile getirerek zikreden kişilerin son derecede memnun bir hayatları olacaktır.

 • Her gün 206 kez “Ya Cebbar Celle Celalühü” zikrini çeken ve sürdüren kişilerin herkes tarafından sevilmesi ve sözünün her yerde geçmesi durumu gelişecektir.
 • Zulümden kurtulmak isteyen kişilerin bir defada ya da belirli bir program dahilinde 206 x 206 kez yani 42436 defa Ya Cebbar ismini zikretmeleri amaçlarına ulaşmalarını sağlayacaktır.
 • Gün aşırı 824 kez Ya Cebbar Celle Celalühü diyen kişilere düşman zarar vermeyecektir.
 • Her gün 1306 kez Ya Cebbar Ya Zeü’l Celali Ve’l İkram Celle Celalühü zikrine devam edecek olanların kısmet kapıları açılacaktır.
 • Ya Cebbar ismini 40 gün boyunca 211 kez okuyacak olanların zulümleri son bulacaktır.
 • Tüm Ya Cebbar okunuşlarından sonra 41 kez Haşir Suresi’nin 22 ayeti olan Hüvallahillezi la ilahe illalahü okunması önemlidir.

El cebbar isminin insan üzerindeki tecellisi hakkında bilgiler verdik eğer siz de bu konu hakkında yorumlarınız varsa alt kısımda bizimle paylaşmayı unutmayınız.

Ya Cebbar Okuyanların Yorumları

İşte bu esmayı okuyan kişilere dayanan Ya Cebbar Okuyanların Yorumları:

 1. Umutsuz Kalmayanlar: Bu dua, umutsuzluk hissiyle mücadele eden kişilere güç verdiği belirtilmiştir.
 2. Güçlenenler: Ya Cebbar Okuyanlar, insanların içindeki gücü ortaya çıkarmalarına yardımcı olmaktadır.
 3. Korkusuz Cesaretli Kişiler: Duaların etkisiyle cesareti artan kişilerin adını bu şekilde koymak mümkün.
 4. Hayata Tutunanlar: Zorlu hayat şartlarına karşı direnmek isteyenler için bu dua çok önemlidir.
 5. Sonsuz Umutlu İnsanlar: İnsana umut aşılayarak onu yeniden doğru yola yönlendiren dualar arasındadır.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ya Kabid Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Okunacak Dualar

Ya Cebbar Esmasının Geçtiği Kur’an Ayetleri

El cebbar isminin insan üzerindeki tecellisi çok önemlidir. Ve Kuran’da birçok ayette geçmektedir. Ya Cebbar esmasının geçtiği Kur’an ayetleri de bu hususta önemli olan bir durumdur. Kişilerin bu ayetler hakkında bilgi sahibi olmaları da önem teşkil etmektedir.

 1. Dediler ki: “Ey Musa! O (dediğin) topraklarda gayet güçlü, zorba bir millet var. Onlar oradan çıkmadıkça, biz oraya asla giremeyiz. Eğer oradan çıkarlarsa, biz de gireriz.” (Maide,22)
 2. “İşte Ad kavmi! Rablerinin ayetlerini inkar ettiler. O’nun peygamberlerine karşı geldiler ve inatçı her zorbanın emrine uydular!” (Hud,59)
 3. “Peygamberler, Allah’tan yardım istediler ve her inatçı zorba hüsrana uğradı.” (İbrahim,15)
 4. “O, Allah’tan sakınan, anne babasına iyi davranan bir kimse idi. İsyancı bir zorba değildi.” (Meryem,14)
 5. “Beni anama saygılı kıldı. Beni azgın bir zorba kılmadı.” (Meryem,32)
 6. “Tutup yakaladığınız zaman zorbaca yakalarsınız.” (Şu’ara,130)
 7. “Musa, ikisinin de düşmanı olan adamı yakalamak isteyince adam, “Ey Musa! Dün birini öldürdüğün gibi, beni de öldürmek mi istiyorsun. Sen ancak yeryüzünde bir zorba olmak istiyorsun, arabuluculardan olmak istemiyorsun” dedi.” (Kasas,19)
 8. “Onlar kendilerine gelmiş hiçbir delil olmaksızın, Allah’ın ayetleri hakkında tartışan kimselerdir. Bu ise Allah katında ve iman edenler katında büyük öfke ve gazap gerektiren bir iştir. Allah, her kibirli zorbanın kalbini işte böyle mühürler.” (Mümin,35)
 9. “Biz onların ne dediklerini çok iyi biliyoruz. Sen, onlara karşı bir zorba değilsin. O halde sen, benim uyarımdan korkan kimselere Kur’an ile öğüt ver.” (Kaf,45)
 10. “O, kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayan Allah’tır. O, mülkün gerçek sahibi, kutsal (her türlü eksiklikten uzak), barış ve esenliğin kaynağı, güvenlik veren, gözetip koruyan, mutlak güç sahibi, düzeltip ıslah eden ve dilediğini yaptıran ve büyüklükte eşsiz olan Allah’tır. Allah, onların ortak koştuklarından uzaktır.” (Haşr,23)

7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları hakkında bilgileri sizler için listeledik.

Okunacak Dualar

Sonuç

Sonuç olarak, Ya Cebbar Okuyanlar duası, insanların zorlu ve güç gerektiren durumlarda kendilerine güç ve cesaret veren önemli bir esmadır. Bu esma sayesinde insanlar, Allah’ın sonsuz kudretini hatırlar ve hayatlarındaki sıkıntılara karşı direnç gösterirler.

Ya Cebbar Okuyanların yorumlarına bakıldığında ise Ya Cebbar duaları okunduğunda kişilerin iç huzuru arttığı, umutlarının yeniden yeşerdiği ve kendilerine olan inançlarının daha da sağlamlaştığı görülmektedir. Bu nedenle Ya Cebbar dua cümlesinin düzenli olarak okunması, kişilere hem ruhsal hem de fiziksel anlamda destek olmaktadır.

Özellikle Ya Cebbar Mucize Dualar ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Ya Cebbar Okuyanların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

OkunacakDualar.net

OkunacakDualar.net, Mucize Dualar Okuyanlar ve Yaşayanlar hakkında bilgiler veren duaların anlamı ve fazileti hakkında açıklamalar sunan bir blog sitesidir.
Yorum yapın